Календар турів (2)

Немає заходів в календарі

Мандрівки від клубів України

Previous MonthNext Month
Червень 2024
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Київське діскавері - через сім Осокорківських озер на каяках(3)

 Реєстрація закінчена
 
24
Категорія:
Сплав
Дата
12.07.2020 р. 08:00 - 17:00
Місце проведення
Осокорківські луки - Київ
Число місць
24
Місць лишилось
На цю дату квитків немає
Телефон:
+380 66 381 94 85, +380 67 174 90 58
E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Київське діскавері - через сім Осокорківських озер на каяках

Ландшафтний заказник "Осокорківські луки" - це заливні луги Дніпра на південному сході Києва, унікальна територія, як для щільно забудованого міста, що пронизана каналами, великими і малими озерами, заростями болотяних рослин і гаями з вільх, осоки і верби.

До будівництва Київської ГЕС, ці землі кожної весни під час повені заливались водами Дніпра. Після того як вода відходили, на лугах залишався мул, що є природній добривом і луги розцвітали смарагдовим різнотрав'ям, на них паслись лосі, олені, навкруги дзвенів пташиний спів, а в озерах залишалось безліч риби, яка не встигла відійти в Дніпро після нересту.  

Сьогодні ця територія ще жива. Хоч оленів і лосів тут вже не побачиш, але сюди продовжують прилітати лелеки, білі і сірі чаплі, дикі качки і баклани. Канали і озера повні риби. Жителі Осокорків люблять гуляти цими чудовими землями.

В 2016 році Київські еко активісти започаткували ініціативу зі створення парку, що може стати справжньою окрасою лівого берега Дніпра в Києві, а вже в 2019 частина  території лугів увійшла в новостворений ландшафтний заказник "Осокорківські луки". 

Каякінг на заливних лугах особливо приємний, адже ми пройдемось каскадом озер, які з'єднанні протоками і каналами, заглянемо в самі недоступні місця парку, насолодимось прохолодним озерним бризом і скупаємось в чистих водах на майже диких пляжах. 

Весною наш маршрут розлитий водами і свіжістю молодої зелені. Влітку маршрут губиться в ніби непролазних очеретах і ховається під густими вербами та вільхами, а восени повен класичних багряних пейзажів. В яку б пору року ви б не сходили, отримаєте задоволення від чудового активного дня на свіжому повітрі і з веслом у руках.

------------------------------

Тривалість походу:  1 день

Дати: 12 липня 2020 року

Вартість(все включено): 700 грн. з учасника;

Кілометраж водою: 18 км;

Складність: для початківців;

Місце збору групи: 8.00, пляж біля Південного мосту, прокат Каяк Каноє Центр "Славутич";

Місце фінішу: 17.00, пляж біля Південного мосту, прокат "Каяк Каноє Центр "Славутич";

Нитка: Дніпро -  три частини озера Підбірна - озеро Мартишів - Бобровий канал - озеро В'язки - озеро Тягле - Озеро Небреж і повернення в Дніпро на фініш маршруту;

--------------------------------------

Організатор: Тойвоклуб  

Координатор сплаву і гід: Андрій Романчук

Реєстрація: http://atu.in.ua/for-tourists/events/866-kyivske-diskaveri-cherez-sim-osokirskykh-ozer-na-kaiakakh1-3/registration

-------------------------

Календар туру на 2020 рік: 

- 29 березня 2020 року;

- 24 травня 2020 року;

- 12 липня 2020 року; 

- 30 серпня 2020 року; 

- 11 жовтня 2020 року.   

-----------------------

Під час походу ми побачимо:

- як потрапити на каяку з Дніпра на заливні луги Осокорків!?

- як правильно робити обнос гребель!?

- як виглядає "Київське Вилково"!? 

- які мілини може пройти каяк!? 

- знайдемо дикі місцини в місті Києві;

- побачимо рідкісних птахів;

- надихаємось чистим повітрям;

- посмакуємо смачною їжею на природі; 

- зробимо десятки красивих селфі.

--------------------------------------

У вартість входить:

- харчування: смачний обідній перекус; 

- спорядження для сплаву: каяки, рятувальні жилети і весла;

- послуги нашого гіда-провідника, та його помічника;

- перевезення спорядження;

- групова аптечка;

- консультації з підготовки до походу

--------------------------------------

Порядок оплати

Щоб забронювати місце в групі, потрібно внести передоплату в розмірі 50% від суми мандрівки. Рекомендуємо це робити якомога раніше. У разі відмови від сплаву передоплата не повертається. Інша частина суми здається інструкторові в перший день походу. Якщо зручно, можлива повна оплата переказом на картковий рахунок..

--------------------------------------

ДРУЗІ, ЩОБ ВЗЯТИ УЧАСТЬ В СПЛАВІ, РЕЄСТРУЙТЕСЬ, БУДЬ-ЯКИМ, ЗРУЧНИМ ДЛЯ ВАС, СПОСОБОМ:  

- Онлайн реєстрація: http://atu.in.ua/for-tourists/events/866-kyivske-diskaveri-cherez-sim-osokirskykh-ozer-na-kaiakakh1-3/registration

- Написати координатору в Фейсбук: https://www.facebook.com/a.romanchuk86

- Зателефонувати координатору: +38 067 174 90 58, +38 066 381 94 85(Андрій)     

--------------------------------------

ДЕТАЛЬНА ПРОГРАМА СПЛАВУ: 

08.00 - збираємось на пляжі біля Південного мосту.  

08.00 - 9.00 - робимо розминку, проходимо інструктаж і сідаємо в каяки; 

9.00 - 10.00 - заходимо через канал в річку Підбірна. 

10.00 - 11.00 -  в річці Підбірна нас чекає ще один невеликий обнос, а після обносу, пройшовши півтора кілометри, ми увійдемо в канал, який поєднує Підбірну з озером Мартишів. 

--------------------------------------

Про Осокорки - вперше село Осокорки згадане в документах 1070 року, коли київський князь Всеволод Ярославич подарував село Осокорки разом з переправою через Дніпро Видубицькому монастирю. Назва походить від Осокорів, гаї яких здавна росли поблизу тутешніх озер.

--------------------------------------

Фото: Андрій Романчук, озера на річці Підбірна і колонія Латаття білого.

----------------------------------------------

Річка Підбі́рна — це річка на Осокорках, ліва притока Дніпра. Річка являє собою витягнуту вздовж Дніпра довгу вузьку водойму (довжина близько 13 км, ширина — 10-15 м), оточену дачними ділянками. У північній частині річка протоками з'єднується з озером Зариваха, а у південній — з озером Мартишів і ще двома дрібнішими озерами. Річка Підбірна - це ціла система. Річка в сучасному своєму стані бере початок з активних джерел найчистішого в києві озера Небреж. З Небрежа перетікає в озеро Тягле, далі через невеликий брід вода потрапляє в озеро В'язки, а з Вязок через кульверт в Бобровий канал, з Бобрового каналу води Підбірної наповнюють озеро Мартишів і озеро Святище. Далі річка витікає з озера Мартишів і через своє старе русло, що пролягає садово-дачними ділянками потрапляє в Дніпро в районі вулиці Малозимельної. 

----------------------------------------------

12.00  - 13.00 - проходимо озеро Мартишів і причалюємо до берега, щоб перепочити, скупатись і перекусити. 

----------------------------------------------

Озеро Мартишів - це озеро є одним з  найбільших озер Осокорків, озеро з'явилось в кінці двадцятого століття на місті кар'єру №2, в якому добувався пісок для будівництва нового району Києва "Осокорки". Озеро має значні глибини і чисту прозору воду. 

Озеро Мартишів з'єднується протоками і каналами з озером Святище і озером В'язки. За попередніми планами розвитку міста навколо каскаду з трьох великих озер - Тягле, Небреж і Мартишів - планувалося створити парк, проте депутатський корпус Київради за часів мера Омельченка віддала ці заповідні землі під забудову. Місцева громада активно бореться за збереження озер і хоче створити екологічний парк "Осокорки"

Довжина озера Мартишів близько 2 км. Найбільша ширина - 370 метрів. Озеро використовується для рекреації і рибальства. Знаходиться на балансі київського комунального підприємства Плесо.

---------------------------------------------- 

13.00 - 14.00 - сідаємо в каяки і продовжуємо досліджувати майбутній екологічний парк "Осокорки". Заходимо в протоку між озерами Мартишів і Святище, шукаємо вхід в "Бобровий канал", який поєднує озера Мартишів, Святище  з озером В'язки. Проходимо канал.

---------------------------------------------- 

Бобровий канал - є найцікавішою ділянкою маршруту, адже йти потрібно вузьким каналом, під очеретами і верболозами. По берегах каналу будемо спостерігати сліди бурхливої діяльності бобрів, що мають тут численні нірки і залишили після роботи зубами цілу алею з пеньків. 

---------------------------------------------- 

Фото: Андрій Романчук, проходження колонії рослини Тілоріз між озерами Мартишів і В'язки

14.00 - 15.00  - проходимо "Бобровий канал" і пройшовши через кульверт діаметром в 1 метр і довжиною три метри потрапляємо в озеро "В'язки". ФотоАндрій Романчук, вихід з Бобрового каналу - локація "труба".

Фото: Андрій Романчук, озеро В'язке

 

Фото: Андрій Романчук, протока Веселий Брід між озерами В'язки і Тягле

14.00 - 15.00  - проходимо "Бобровий канал" і пройшовши через кульверт діаметром в 1 метр і довжиною три метри потрапляємо в озеро "В'язки". ФотоАндрій Романчук, вихід з Бобрового каналу - локація "труба".

----------------------------------------------

Озеро "В'язки - це озеро природного погодження, яке з'явилось після відступу русла Дніпра на захід на місці великої річкової ями, або мереж донних джерел. На жаль екосистема озера зазнала в 2016 році руйнації через нелегальний намив піску. Екологічним активістам і правоохоронцям вдалось закрити нелегальну копальню, озеро активно самовідновлюється і повертає собі колишню красу. 

----------------------------------------------

15.00 - 16.00 - Проходимо протоку між озерами В'язки і Тягле. Півтора кілометри озером Тягле і ми доходимо до перешийку між Тяглим і самим чистим осокірським озером Небреж. Небреж є великим озером Джерелом з якого, через два кульверти і витікають води річки Підбірна.

Фото: Андрій Романчук, Київська пустеля - локація на берегах озера Небреж

----------------------------------------------

Великі озера Осокорків - це велети, які з'явились за рахунок видобутку піску. Наприклад, озера Мартишів, Небреж і Тягле на мапах середини двадцятого століття показані, як заливні луги з численними невеликими озерцями і протоками між ними. Коли на Дніпрі не було гребель, кожного року весною, луги заливались повеневими водами Дніпра. 

----------------------------------------------

16.30 - зайшовши в озера в Небреж ми візьмемо курс до фінішу нашого маршруту.  

17.00 -  фінішуємо на пляжі біля Південного мосту. Супер, ми пройшли 18 кілометрів водою і тепер нам гарантовано гарний настрій і хороший сон. Сьогодні ми ще більше дізнались про місто в якому живемо і про дозвілля, яке може бути не виїжджаючи за межі Києва.

---------------------------------------------

ДРУЗІ, ЩОБ ВЗЯТИ УЧАСТЬ В СПЛАВІ, РЕЄСТРУЙТЕСЬ, БУДЬ-ЯКИМ, ЗРУЧНИМ ДЛЯ ВАС, СПОСОБОМ:  

- Онлайн реєстрація: http://atu.in.ua/for-tourists/events/866-kyivske-diskaveri-cherez-sim-osokirskykh-ozer-na-kaiakakh1-3/registration

- Написати координатору в Фейсбук: https://www.facebook.com/a.romanchuk86

- Зателефонувати координатору: +38 067 174 90 58, +38 066 381 94 85(Андрій)     

Дякуємо, 

З повагою "Тойвоклуб"

 ---------------------------------------------------------------------

Місце збору нашої групи - пляж біля Південного мосту в Києві: 

 
 

Всі дати

Захід: 12.07.2020 р. 08:00 - 17:00
 

Під управлінням iCagenda