Паломництво до алтаря Богині або трекінг в БАЗОВИЙ ТАБІР АННАПУРНИ
Гімалаї ― це стеля світу, «серце снігів», загадкова країна Шамбала. Ця гірська система є однією з наймолодших на планеті, їй лише 50 млн. років. За людськими мірками ― це зовсім ще малюк порівняно з Кавказом чи Карпатами. Але, незважаючи на вік, це дуже серйозні гори, чим приваблюють альпіністів всього світу. І недарма, адже те, що дарують оку Гімалаї, ви не побачите більше ніде.
Аннапурна ― одна з 14 восьмитисячників планети, її триголова вершина споглядає світ з висоти понад 8 км. На відміну від найвищої вершини ― Евересту або Джомолунгми ― вона технічно складніша та небезпечніша для життя. Кожен третій горосходжувач, що зважується на підкорення, кладе своє життя на алтар Богині достатку.
В нашому поході ми не будемо займатися альпінізмом та ризикувати вашим здоров'ям. Ми здійснимо непростий, але максимально живописний трекінг ― піший перехід гірськими стежинами від готелю до готелю в межах одного світлового дня, до базового табору. Це місце таборування всіх альпістських експедицій, звідси починають торувати свій шлях професіонали зі спеціальним спорядженням.
Наплечники будуть максимально легкими, адже намети та продукти ми нести не будемо. Перепад висот становитиме від 1300 до 4200 м над рівнем моря. По суті, ми пройдемо всі кліматичні пояси: від тропічного до арктичного. Довжина маршруту ― 80 км. Складність ― середня.
---------------------------------
Дата проведення: 20 березня - 5 квітня 2019 року;
Тривалість: 16 днів
Вартість туру 700$ (з урахуванням знижки ― 600$)
Як альтернативний варіант, пропонуємо трекінг в базовий табір Евересту: http://atu.in.ua/for-tourists/events/270-trek-do-bazovoho-taboru-everestu-11-25-bereznia-2018-roku
---------------------------------
Менеджер мандрівки: Андрій Романчук
Реєстрація за посиланням: http://atu.in.ua/for-tourists/events/76-trek-navkolo-annapurny-ozero-tilicho/registration
--------------------------------
Даний похід є ДОСЛІДНИЦЬКИМ.
Це означає, що частину треку ми пройдемо з вами вперше. Заплановані події походу є орієнтовними, можуть не настати або змінюватись залежно від обставин. В таких походах бувають приємні експромти, пригоди і курйози, однак бувають неприємні затримки, зайвий кілометраж чи інші незручності. Походу додається авантюрності, адреналіну та духу підкорювачів, однак не за рахунок безпеки: багаторічний досвід дозволяє нам з високою відповідальністю реалізовувати все задумане. За участь в дослідженні маршруту ми даруємо учасникам знижку 100$.
---------------------------------
Детальний опис трекінгу в базовий табір Аннапурни:
Вилітаємо з Києва в Непал авіакомпанією Air Arabia з пересадкою в м. Шарджа (ОАЕ). Вартість квитків туди й назад ― 500 доларів. Після тривалого переліту нас чекає нічна стиковка, чим ми скористаємось і не знехтуємо поспати на підлозі аеропорта Шарджі (з собою візьмемо килимки). Решту снів додивимось в літаку на Катманду (якщо пощастить, то побачимо схід сонця над Гімалаями). Прибуваємо в Непал наступного ранку, в аеропорту оформляємо візи і поселяємось в готелі в центрі столиці. Гуляємо містом, пізнаємо тонкощі культури, ввечері дегустуємо непальську кухню. Починаємо акліматизацію просто тут, адже висота міста ― 1400 м нрм.
День 2 (Катманду - Покхара)
Раненько встаємо і на автобусі рушаємо в Покхару. Дорога довга і виснажлива, 7 годин залежно від дорожньої ситуації, місцями навіть полоскоче нерви крутими урвищами. Трошки згодом масштабні краєвиди джунглів та рисових терас всі ваші страхи втамують. Якщо вам дозволяють кошти, в Покхару можна долетіти літаком. Це коштує 115 доларів або в 9 раз дорожче за автобус. В Покхарі поселяємось в готель і решту дня милуємось озером Пхева та буддійською ступою Миру.
День 3 (переїзд Покхара ― Тікхедхунґа, перехід до с. Уллері 2000 м ) 3 км, набір 800 м
Зранку нас чекає джипінг, адже асфальт закінчується, далі їдемо в стилі offroad. Переїжджаємо в с. Тікхедунґа, звідки починається наш пішохідний маршрут. Кам'яні сходи ведуть просто в небо, так і хочеться заспівати «Stairway to Heaven». В с. Уллері ночуємо.
День 4 (Уллері - Горепані 2800 м) 10 км
Рисові плантації поступово вступаються рододендрону. В Карпатах ― це кущики висотою в черевик, на Кавказі ― по пояс, а тут ― практично дерева. Набираємо висоту і доходимо до с. Горепані. Сподіваємось, що хазяйки тут будуть й надалі гостинні і ніякого горя не знатимуть :). Ще до заходу сонця зробимо акліматизаційний вихід на г. Пунгілл (3200 м). Організми завтра нам за це подякують, адже симптоматика гірської хвороби вже почне проявлятися. Повертаємось в Горепані і ночуємо з нереальним краєвидом на гору Білої Богині Джаулаґірі (8167) .
День 5 (Горепані - Кімронґ) 11,7 км, набір висоти 900 м, спуск 1500 м
Зранку при бажанні знову вийдемо на вершину Пунгілл (ввечері часто захмарюється, зранку переважно ясно). Далі рухаємось на перевал Деуралі (3150 м), спостерігаючи за тим, як змінюється рослинність. В с. Тадапані заплановано чудний обід з видом на вершину Мачапучаре (6993 м). Для ночівлі спускаємось в долину р. Кімронґ (2200 м). Цікаво, що річки по місцевому звуть Кола ― Кімронґ-Кола.
День 6 (Кімронґ - Сінува) 12 км, набір 1 км, спуск 1 км.
Нехай ми вже адаптувалися та акліматизувалися, але цей день ми не забудемо. Витримка знадобиться всім, навіть найбільш витривалим. Догори-вниз цього дня набуде найбільшого апогею. Але правильна психологічна підготовка ― це половина успіху, чи не так? Задушевні розмови про все на світі, музика чи медитації допоможуть нам пережити цей день без нервів та зайвої перевтоми. В полудень нам допоможе відволіктись смачний обід в Чомронґу (2100) . Ночуємо в Сінаві (2400 м)
День 7 (Сінува - Деоралі) 12 км, набір 1200 м, спуск 300 м
Настрашніші перепади висоти позаду, тепер тільки догори ) Заходимо у великий каньйон між масивами Аннапурни та Мачапучаре. Краєвиди довкола заворожуть, однак потрібно дивитися під ноги! ) Дорогою минемо печеру Хінку. Трохи далі ― цікавинка: вода пробила у лавинному виносі діру. Обідаємо на висоті за 2900 м. Під вечір прийдемо в с. Деоралі (3200 м). Ночі стануть прохолодніші, погода ― прикріша. Але нас нічого не зупинить ― попереду найцікавіше.
День 8 (Деоралі - Алтар Богині Аннапурни) 7,2 км, набір 1 км.
Штурмовий день. Заради цього дня ми летіли і добиралися тиждень на край землі. Повільно, для кращої акліматизації, подолаємо решту шляху до базового табору Аннапурни (Святилище або Алтар Богині, 4100 м). Дорогою пообідаємо в лоджі в базовому таборі Мачапучаре (3700 м). Ще 2 години ― і ми в в гостях Богині Достатку. Довкола лише благодать. Залишаємо речі в готелі і йдемо на прогулянку до лідовика. Після аудієнції її Божественності нас відпустять з цілими пазухами вражень на ночівлю. Але незабутні враження мають свою ціну ― Богиня нікого не відпустить без пожертви. Цією жертвою буде ваше погане самопочуття та тривожний сон. Під ранок Аннапурна насититься вашою енергією та відпустить. Гірська хвороба відступить.
День 9 (Базовий табір Аннапурни 4100 - Бамбу 2300) 15 км, спуск 2 км
Насичені враженнями по самі вінця, однак, ми ще не тікаємо вниз. Адже ранок ― благодатна пора для фотосесії. Вранці Гімалайські богині ще сплять, відповідно, гори відкриті. Опісля, з почуттям виконаного обов'язку, чимчикуємо донизу. Ночуємо в с. Бамбу.
День 10 (Бамбу 2300 - Джину Данда 1600) 9 км, спуск 800 м
Додому йдеться швидше, навіть якщо нас чекає знову карколомний Чомронг. Думки зігріває майбутній релакс у вигляді гарячих джерел в Джину Данді, а також завтрашній спуск альтернативною дорогою.
День 11 (Джину Данда 1700 - Сиваї 1400 - Покхара - Катманду) 8 км, спуск 700 м
Донизу йдемо іншою дорогою. Так пізнавальніше і легше. Невдовзі джипи заберуть нас в Покхару. Звідси вибираємось автобусом (7-8 годин) або летимо літаком. В Катманду прибуваємо пізно ввечері.
День 12 (Катманду)
Перлини столиці Катманду заберуть у нас цілий день. Тисячі храмів, буддійські ступи, пустотливі мавпи, меркантильні, але ефектні святі садху.
День 13 (Закупи додому, виліт)
Сувеніри, чай, спеції, молитовні прапорці, ароматні палочки ― все це неодмінно потрібно купити і привезли близьким! З чистим серцем летимо додому! )
---------------------------------------
Важливо:
Передоплата для бронювання місця в групі ― 150 $.
Квитки на авіапереліт купуємо заздалегідь, адже напрям користується популярністю.
Весь трек проходимо з легкими рюкзаками (до 10 кг), при бажанні можна найняти шерпу-портера, який буде нести ваш рюкзак, обійдеться це орієнтовно 100-120 $ за весь трек.
Похід не є технічно складним, нам НЕ знадобляться кішки, льодоруби, потрібно просто йти, багато і кожного дня. Для цього обов’язковою є хороша фізична форма. Рекомендуємо за декілька тижнів до походу робити пробіжки на 1,5-2 км, це значно полегшить сходження. Для участі обов'язковим є досвід гірських походів. Також просимо звернути увагу на протипоказання (https://docs.google.com/document/d/1DtOwD2PeiLGqw0b3QFN7LYNcIgybtfd3h7-1qomypBw/edit?usp=sharing).
---------------------------------
У вартість включено:
- супровід гідом протягом всієї мандрівки;
- трансфер з/в аеропорт Катманду;
- проживання в готелях Катманду;
- проживання в лоджіях протягом треку;
- перміт (дозвіл) на вхід в Національний парк;
- ТІМС (Tracker’s Information Management System), посвідчення трекера;
- допомога в купівлі авіаквитків;
- групова аптечка;
- детальний фотозвіт з походу.
У вартість не включено:
- переліт Київ - Катманду - Київ (орієнтовно 500$);
- непальська віза (видається в аеропорту Катманду, вартість 40$);
- харчування протягом всієї мандрівки (в залежності від Ваших апетитів 250-350$ );
- переїзд або переліт Катманду - Покхара - Катманду;
- переїзди на джипах по маршруту;
- екскурсії храмовими комплексами Катманду та інші платні атракції.
Спорядження
Всі питання стосовно спорядження для даного маршруту обговорюватимуться індивідуально з кожним учасником.
--------------------------------
Календар походів клубу на 2019 рік: http://atu.in.ua/news/news/kalendar-pokhodiv-2019-vid-turklubu-vyshche-neba-i-hida-andriia-detsa
--------------------------------
На мапі місце старту маршруту - аеропорт "Трібхуван":
Під управлінням iCagenda