Найвідоміший трек у світі… Мекка альпінізму… Місце, де потрібно побувати хоча б раз в житті… Стежка, якою пройшли всі найвідоміші альпіністи…. Все це про ТРЕК ДО БАЗОВОГО ТАБОРУ ЕВЕРЕСТУ!!!
Неймовірні 15 днів, які дозволять поглянути на життя з іншого ракурсу та перевернуть вашу свідомість. Налаштуйтесь до підйому, який пам’ятатимете усе життя!
--------------------------------
Дати: 20 березня - 5 квітня 2019 року;
Маршрут: Катманду - Лукла (2880) - Пхакдінг (2600) - Намче-Базар (3550) - Тенгбоче (3850) - Періче (4400) - Лобуче (4900) - Горак Шеп (5180) - Базовий табір Евересту (5360) - гора Кала Патхар (5643) - Дінгбоче (4400) - Намче Базар (3500) - Лукла (2880) - Катманду.
Орієнтовний кілометраж: 120 км.
Вартість: 650 доларів США
--------------------------------
Менеджер мандрівки: Андрій Романчук
--------------------------------
Включено у вартість:
- супровід гідом протягом всієї мандрівки;
- трансфер з/в аеропорт Катманду;
- проживання в готелях Катманду;
- проживання в лоджіях протягом треку;
- перміт (дозвіл) на вхід в Національний парк;
- ТІМС (Tracker’s Information Management System), посвідчення трекера;
- допомога в купівлі авіаквитків;
- групова аптечка;
- детальний фотозвіт з походу.
Не включено у вартість:
- переліт Київ - Катманду - Київ (орієнтовно 370 - 520$);
- непальська віза (видається в аеропорту Катманду, вартість 40$);
- харчування протягом всієї мандрівки (в залежності від Ваших апетитів 250-350$ );
- переліт Катманду - Лукла - Катманду (320$);
- екскурсії по храмових комплексах Катманду.
----------------------------------------------------------------
Передоплата для бронювання місця в групі - 150$.
Квитки на авіапереліт купуємо заздалегідь.
Весь трек проходимо з легкими рюкзаками (до 10 кг.), при бажанні можна найняти портера який буде нести ваш рюкзак, обійдеться це орієнтовно 100-120$ за весь трек.
Похід не є технічно складним, нам НЕ знадобляться кішки, льодоруби і т.п., потрібно просто йти, багато і кожного дня. Для цього обов’язковою є хороша фізична форма. Рекомендуємо за декілька тижнів до походу, щодня робити пробіжки, це значно полегшить сходження.
Для участі обов'язковим є досвід гірських походів.
----------------------------------------------------------------
Детальна програма по днях:
День 1-2
Група вилітає з України (Київ або Одеса) в Непал авіакомпанією FlyDubai з пересадкою в м. Дубаї (ми допоможемо купити Вам квитки за найменшою ціною). Прибуваємо в столицю Непалу вранці, наступного дня. Після довгого і виснажливого перельоту поселення в готель в туристичному районі Тамель, що знаходиться в центральній частині Катманду. Ввечері, після прогулянки галасливими вуличками, переповненими туристами, - вечеря в одному із ресторанів традиційної непальської кухні.
День 3
Ранковий переліт в Луклу (40хв) запам’ятається вам надовго)) Аеропорт імені Тенцинга і Хілларі носить ім’я перших підкорювачів Евересту. Розташований на висоті майже 3 км. та вважається одним із найнебезпечніших у світі. Сюди літають тільки маленькі літаки, так як довжина злітно-посадкової смуги становить всього 527 метрів. З однієї сторони смуга закінчується скелею, а з іншої - обривом. З Лукли ми розпочнемо найцікавішу пішу частину нашої мандрівки.
Перехід в Пхакдінг (2650 м.н.р.м). Протягом 3-4 годин стежка буде вести нас селами та фермами місцевих шерпів. Загалом, скинувши трохи висоту ми зупиняємось на ночівлю в одній із лоджій.
День 4
Перехід з Пхакдінга в Намче Базар (3400м.н.р.м). В цей день ми будемо насолоджуватись видами на г. Тамсерку (6608м.), дорогою пройдемо декілька підвісних мостів, найдовший та найвищий з яких носить ім’я сера Едмунда Хілларі та зайдемо в головні ворота Національного парку Сагарматха. Останні кілометри - крутий підйом, здолавши який ми зайдемо в столицю шерпів - Намче Базар!!! Тут зупиняємось на дві ночівлі.
День 5
Проходимо акліматизацію в Намче Базарі. Вранці піднімаємось на оглядовий майданчик знаменитого Hotel Everest View що на висоті 3880 м. Тут, попиваючи чай, насолоджуємось краєвидами найвищих вершин Гімалаїв. Якщо пощастить і небо буде безхмарним, то вже тут, хоч здалеку, але вперше, побачимо його величність Еверест. Після цього підемо в с. Кумджунг (3780м.), де в одному із монастирів подивимось на скальп снігової людини - “єті”.
Ввечері - прогулянка вуличками Намче, де розташована найбільша кількість туристичних магазинів на нашому шляху.
День 6
Трек з Намче Базару в Тенгбоче приємно вразить вас своїми панорамами! Тамсерку, Ама Даблам, буддистські ступи… Втому відчуєте не тільки ви, а й ваші фотокамери))) В кінці шляху - затяжний підйом до монастиря в Тенгбоче (після обіду обов’язково підемо туди на буддистську церемонію, попросимо в Будди щоб допомагав нам пройти трек аж до вершини г. Кала Патар))) Ви запам’ятаєте це місце надовго. Такі надзвичайно атмосферні місця додають сил, а нам їх потрібно ще ой як багато!!! Зупиняємось тут на ночівлю.
День 7
Перехід з Тенгбоче в Періче.
Сьогодні нас чекає перехід через густий рододендроновий ліс з краєвидами на г. Ама Даблам. В кінці маршруту піднімемось вище межі лісу в Періче, де в однойменному госпіталі волонтери прочитають нам лекцію про акліматизацію. Після обіду - радіалка на один з найближчих хребтів. Тут зупиняємось на дві ночі для проходження акліматизації.
День 8
Відправляємось в радіалку через с. Дінгбоче, де по гребню г. Нагартсанг вперше досягнемо висоти 5000 м. В нашому випадку це важливий акліматизаційний сигнал для організму плюс неймовірні гімалайські панорами навколо. Ночівля в Періче.
День 9
Підйом з Періче в Лобуче.
В цей день маршрут повертає на північ, поступово набираємо висоту та досягаємо точки, з якої відкривається вид на гору Пуморі (7138м.). Найцікавішим пунктом сьогоднішнього маршруту буде меморіал загиблим альпіністам - похмуре і спустошене місце пам’яті людей, які йшли до своєї мрії. На меморіальних табличках ви побачите багато знайомих імен видатних альпіністів світу.
Поселившись в лоджію, йдемо на прогулянку до льодовика Кхумбу, та робимо невеликий радіальний вихід над с.Лобуче, в якому і заночуємо.
День 10
Піднімаємось до останнього поселення на треку - Горак Шеп. Після поселення і обіду йдемо до легендарного базового табору Евересту! Розташований на льодовику Кхумбу табір тільки починає розбудовуватись, сотні яків та шерпів несуть на своїх спинах провізію, яка знадобиться для забезпечення успішних сходжень альпіністів на вершину. Кульмінаційна, найдальша точка нашого треку, з якої все ж не видно головного - вершини Евересту. Його ми побачимо наступного дня, з вершини г. Кала Патхар, при сході сонця. Повертаємось на ночівлю в Горак Шеп.
День 11
Ранковий підйом, для підкорення найвищої вершини на нашому шляху - г. Кала Патхар (5643 м.н.р.м). Залишаємо речі в лоджії та йдемо зустрічати схід сонця! Умовно нескладний підйом забирає багато сил через висоту по якій він проходить. Тут фактично кожний відчуває нестачу кисню та легкі симптоми “горняшки”. Переборюючи себе, протягом 1,5-2 годин все таки піднімаємось на вершину, з якої відкривається один із найкрасивіших краєвидів на планеті! Цей день ви запам’ятаєте на все життя, емоції неможливо передати словами, жодний із сотень кадрів, які ви там зробите на фотокамеру не зможе передати всієї величі кам’яних гігантів. Еверест, Нупцзе, Лхоцзе, Паморі, долина льодовика Кхумбу - все як на долоні…. Тут перевертається свідомість, тут змінюєтесь Ви!
Ще під враженнями спускаємось по максимуму вниз. Ночівля в Періче.
День 12
Перехід з Періче до Намче Базар. Тут можна вдихнути повітря на повні груди. З кожним метром вниз дихається все легше і легше. “Кисневе голодування” залишилось далеко позаду!
День 13
Прощаючись із столицею шерпів - Намче Базаром, повертаємось в точку нашого старту - Луклу, тим же маршрутом що й піднімались сюди тиждень назад. Назустріч нам будуть йти ті, в кого ще все попереду, а ми свій шлях вже успішно пройшли!
День 14
Ранковий переліт з Лукли в Катманду. Після поселення в готель, відпочиваємо, а пізніше йдемо на прогулянку до буддистського храмового комплексу Сваямбунатх (гора мавп), ввечері можна за бажанням відвідати колоритні непальські ресторани, або навіть рок-кафе.
День 15
Цей день присвятимо головному індуїстському храмовому комплексу Непалу - Пашупатінатх. Тут, на березі ріки Багматі, можна спостерігати індуїстські похоронні церемонії, де після спалення, попіл померлих пускають вниз по течії. Ввечері, закуповуємо сувеніри та прогулюємось гамірними вуличками туристичного району Тамель.
День 16
Запасний день на випадок несприятливих погодніх умов при вильоту з/до Лукли.
Ввечері переліт в Україну (з пересадкою в Дубаї). За бажанням можна залишитись на день - два в Дубаї (безвіз з ОАЕ для громадян України з грудня 2017р. )
День 17
Прибуття в Україну.
------------------------------------------------
Менеджер мандрівки: Андрій Романчук
----------------------------------------
Календар мандрівок клубу 2019: http://atu.in.ua/news/news/kalendar-pokhodiv-2019-vid-turklubu-vyshche-neba-i-hida-andriia-detsa
------------------------------------------------
Під управлінням iCagenda