Календар турів (2)

Немає заходів в календарі

Мандрівки від клубів України

Previous MonthNext Month
Червень 2022
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Десятиденний похід по Боржаві. Карпати

 Реєстрація закінчена
 
0
Категорія:
Похід, або сходження
Дати
20.08.2019 р. 09:00 - 29.08.2019 р. 18:00
Місце проведення
Боржавський хребет, Українські Карпати - Воловець - місто збору групи
Число місць
20
Місць лишилось
20
Телефон:
+38 066 792 86 06, +38 067 174 90 58
E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Десятиденний похід по Боржаві. Карпати

Маршрут: Полонина Боржава - водоспад Шипіт - гора Гимба (1491 м), гора Магура (1517 м) - Полонина Боржава - гора Граб (1378 м). Перевал Присліп (937 м) гора Кам'яна (1128 м). смт Міжгір'я - Синевирський (793 м) - гора Озерна (1496 м). озеро Синевир (989 м) - Торунський перевал (931 м) - гора Чорна Ріпа (1285 м). урочище Писана Криниця - смт Славське (600 м)

-------------------------

Дата: з 20.08.2019 по 29.08.2019

Тривалість: 10 днів / 9 ночей.

Вартість: 3750 грн.

------------------------

Менеджер мандрівки: Андрій Романчук

Реєстрація: http://atu.in.ua/for-tourists/events/741-desiatydennyi-pokhid-po-borzhavi-karpaty/registration 

-----------------------

1 день

 Найбільший гірський масив Закарпаття Боржава, знаходиться між річками Віча і Ріка. Ми почнемо подорож по його чудовим вершинам з смт Воловець, історія якого почалася в туманному XV столітті. Особливих пам'яток в селищі немає, хіба що пам'ятник залізничній милиці з великої одою у віршованій формі. Вихід на маршрут починається з висоти 450м, і нам сьогодні належить набрати ще більше 1100 метрів. Першою точкою призначення буде метеостанція на горі Плай (1330 м). На північному заході звідси видно гору Томнатик, а на південному сході - вершина Великий Верх, куди і лежить наш подальший шлях.

Полонина Боржава підноситься над меншими хребтами, і шлях до Великого Верху, крім деякої кількості часу, відніме солідну частину заряду фотоапаратів. Висота цієї вершини становить 1598 м, з неї відкриваються хороші види на Боржавський масив, серед якого виділяються вершини Стій і Гимба. Їх ми відвідаємо пізніше. Поруч з вершиною є джерела і гарне місце для ночівлі, де ми і зупинимося. Сумарний кілометраж першого дня становить близько 15 км.

2 день

 Прокидаємося, ситно снідаємо і висуваємося з табору на Великому Верху на гору Стій (одна тисяча шістсот дев'яносто два метри) - найвищу точку Боржави. Вершина знаходиться в стороні від основного хребта, завдяки чому з неї відкривається чудовий вид на гірський масив. Після перепочинку і фотосесії на вершині нам необхідно буде повернутися на хребет, звідки ми попрямуємо до водоспаду Шипіт. Він розташований на висоті 800 м, тобто від вершини ми поступово скинемо близько 900 метрів висоти.

 Водоспад Шипіт вважається одним з найкрасивіших і повноводних водоспадів Закарпатського краю. Висота падіння води становить 14 метрів. Тут щорічно проводяться різні неформальні фестивалі і збирається безліч мандрівників. Якщо біля водоспаду нам попадеться хтось із місцевих, він охоче розповість красиву легенду, яка дала назву водоспаду. Ну а якщо місцевих жителів поруч не виявиться, роль оповідача візьме на себе наш провідник.

Поблизу водоспаду ми влаштуємося на нічліг. Шлях за день складе близько 20 км.

3 день

 Залишаємо затишну стоянку біля Шипоту і знову виходимо на хребет. На нас чекає сходження на гору Гимба (1491 м) і це досить крутим підйомом - за 8 км шляху набір висоти складе 700 м. По дорозі буковий ліс поступово закінчується, переходячи в густі чорничні і брусничні зарості. У міру збільшення висоти навколишні краєвиди будуть ставати все більш захоплюючими, а з вершини Гимби нам відкриються види на села біля підніжжя - Пилипець та Подобовець, а також наша наступна мета - гора Магура-Жида (1517 м).

Після відпочинку і фотополювання на вражаючі долини Боржави, йдемо далі, до вершини гори Граб (1378 м).

Неподалік від вершини є джерело питної води, поблизу якого ми і розіб'ємо табір. За цей день ми пройдемо близько 12 км.

4 день

 День буде досить насиченим на пригоди. Снідаємо і продовжуємо подорож по Боржаві до гори Широкий Верх (1257 м). Шлях до неї буде не складним, тому ми сповна зможемо насолодитися красою Закарпаття. Після вершини Широкий Верх нас очікує перехід до гори Кичера (тисяча двісті сорок один метр) по відкритій для огляду околиць гірській стежці. За нею далі по хребту розташована вершина Кругла, де ми влаштуємо невелику обідню стоянку. Шлях від нічної стоянки до цього місця становить близько 10 км.

Відновивши сили, вирушаємо по Боржаві далі. Нам належить відвідати перевал Присліп (938 м), увінчаний старовинним кам'яним хрестом, за яким нас чекає гора Кам'янка (Кам'яна), висотою 1128 м. Тут шлях ще не закінчується, і після фотопаузи ми виходимо на останній за сьогодні відрізок шляху, до полонини Кук . Тут, на висоті 1190 метрів, ми і заночуємо. Денний перехід складе близько 15 км.

5 день

 Ситно снідаємо і залишаємо гостинну стоянку. Спускаємося з хребта в смт Міжгір'я, яке знаходиться на висоті 437 м. Тут у нас запланована невелика зупинка, під час якої в місцевому магазині можна буде поповнити запаси. Далі ми виходимо з населеного пункту і починаємо підйом на Синевирський перевал. За 11 км шляху до перевалу треба буде набрати приблизно 400 метрів висоти. Біля перевалу ми зупиняємося на нічліг і насолоджуємося приголомшливим заходом сонця за карпатські вершини. Загальна денна дистанція дорівнює 17 км.

6 день

 Продовжуємо сходження до серця Закарпаття - чудове озеру Синевир. Кращою точкою споглядання цього найбільшого гірського озера Українських Карпат є гора Озерна (1496 м), куди і веде наш шлях. Вершина гори височить над Синевиром на 500 метрів, перетворюючи його водну гладь з характерним острівцем посередині в небесно-блакитне око. Оточений гірськими вершинами, чудовий Синевир вабить мандрівників і фотографів з усіх куточків нашої Батьківщини. Намилувавшись озером з висоти, спускаємося до його берегіві.

Стоянку на нічліг облаштовуємо біля берега озера. Оточена смерековими хащами, через які переглядають вершини Озерній, Погара і Горган, холодна гладь Синевира гарантує прекрасні спогади і фотографії. За день ми подолаємо 15 км.

7 день

 Знімаємося з табору біля незабутнього Синевира і вирушаємо до Торунського перевалу. Він знаходиться на висоті 931 м на кордоні між Закарпатською та Івано-Франківською областями. Цікавою пам'яткою перевалу є дот часів Другої світової війни. З Торуньского перевалу відкриваються види на гірський масив Горгани і Вододільний хребет. Після дня відпочинку маршрут передбачений не дуже складний, і біля перевалу ми влаштуємося на нічліг. Сумарний піший шлях за день складе 10 км.

8 день

Збираємо все більш легкі рюкзаки і вирушаємо з Торуньского перевалу до гори Чорна Ріпа (+1285 м) .Ідем до підніжжя гори і там у нас ночівля!!!

9 день

Чорна Ріпа (1285 м) З її вершини відкриваються чудові краєвиди на Боржаву і Горгани. Після нетривалого відпочинку наше мандрівка по хребту продовжиться, і незабаром ми прибудемо на гору Високий Верх (1245 м). Перепадів висоти по шляху не буде, і шлях в 6 км. між вершинами чудове місце до розглядання і фотографування прилеглих долин і менших хребтів. На вершині гори Високий Верх знаходиться колиба і верхня точка крісельного підйомника, що веде до підніжжя гори - бази «Захар Беркут». Звідси добре милуватися хребтами Боржава, Бескиди і Горгани.

Трохи нижче вершини знаходиться ще одне примітне місце - гірський джерело «Писана криниця». За легендою, напис на камені джерела легендарний Довбуш зробив голими руками, за що джерело і отримав свою назву. Вода вважається цілющою і наділяє надзвичайною силою. Тут ми і заночуємо, за день треба буде пройти 14 км.

10 день

У цей день наше тривалу подорож закінчується. Ми наостанок п'ємо воду з чудодійного джерела і починаємо спускатися з гір в Славське. За 8 км шляху ми спустимося на 600 метрів, дорога буде не складною. В смт є залізнична станція, шлях до Львова з якої займе близько двох годин. Ми рекомендуємо брати квитки зі Львова додому на більш пізній час, щоб був час прогулятися по його чудовим вуличках. У Львові ми обмінюємося контактами, дякуємо один одного за незабутня пригода і роз'їжджаємося по домівках.

-------------------------

Вартість: 3750 грн

У вартість входить:

- харчування;

- використання загального спорядження, вогнищевої посуду, аптечки;

- реєстрація в контрольно-рятувальній службі;

- оплата відвідування заказників і стоянок;

- робота інструктора.

Окремо оплачується: Проїзд до Львова, переїзд до селища Воловець, Славське - Львів

Учасники походу беруть участь в приготуванні їжі, установці табору і інших господарських справах. З групою працює інструктор.

--------------------------------------------

Календар мандрівок клубу на 2019 рік за посиланням: http://atu.in.ua/articles/info/pokhody-vid-klubu-turyzmu-hike-shcho-proidut-v-2019-rotsi-vidkryvaite-i-pryiednuites 

-------------------------------------------

На мапі місце збору групи - залізнична станція "Воловець" 

 
 

Всі дати

Захід: від 20.08.2019 р. 09:00 до 29.08.2019 р. 18:00
 

Під управлінням iCagenda