Чорногірський Хребет
Чим цікаві походи Карпатами? Вони ваблять гірських туристів первозданною красою і різноманітністю ландшафтів: величні хребти, неприступні вершини, безкраї рівнини, кристальні озера, дрімучі ліси і унікальні рослини. Одним з найбільш популярних маршрутів серед мандрівників є Чорногірський хребет або Чорногора - масив, який простягнувся на більш ніж 50 кілометрів між річками Чорний Черемош і Чорна Тиса. Будучи найвищим і протяжним в українських Карпатах, він розмежовує Івано-Франківську і Закарпатську область, раніше уздовж Чорногори проходив кордон Чехословаччини і Польші.
Вибираючи даний похід в Карпати, який, як правило, триває близько тижня, вас чекають видовищні піші прогулянки по найважливішим місцях. Тому в списку маршруту не тільки сходження на Говерлу як найвищу гору в Україні (2061), а й підкорення інших вершин, адже на Чорногірському хребту розташовуються найвідоміші височини-двотисячники: Бребенескул -2035,8 м; Петрос - 2022,5 м; піп-Іван Чорногірський - 2020,5 м; Гутин Томнатик - 2016,4 м; Ребра - 2001,1 м.
На масиві знаходиться близько 20 гірських озер, до найбільш популярним з них - Беребенескул і Несамовите, вам доведеться прогулятися і зробити перевал. Вони мають льодовикове походження, тому їх історія налічує багато тисячоліть. Навколо озер розташувалися долини, які в свою чергу захищені крутими «плечима». Така місцевість сформувалася завдяки сходженню тих самих доісторичних льодовиків. Варто відзначити, що подорож по Чорногірському хребту може супроводжуватися різкою зміною клімату і приховувати в собі якісь небезпеки, тому похід в гори Карпати за обраним маршрутом рекомендується здійснювати з інструктором в період з травня по жовтень, коли метеоумови більш сприятливі для підкорення вершин.
Особливості високогір'я і схилів Чорногори сприяють науково-дослідницьким роботам, тому на полонинах розміщені сніголавинні станція і біостаціонар. Також на шляху можна зустріти залишки споруд, що збереглися тут з часів Першої світової війни. Цікаво те, що перший маршрут по Чорногірському хребту був прокладений в далекому 1880 році, з тих пір він відзначений на туристичних картах і кличе всіх любителів екстремального відпочинку на піші прогулянки, що захоплюють дух.
Тут можна побачити реліктові рослини, які занесені до Червоної книги і практично ніде більше не зустрічаються в Україні. Колись тут багато разів бував і головний опришок Олекса Довбуш, що ще раз доводить той факт, що Чорногора таїть в собі безліч історичних подій. Незаймана природа і чисте гірське повітря робить походи в Карпати не просто цікавими, а й такими, що запам'ятовуються на все життя. Маршрут Чорногірський хребет - відмінний варіант для зміни звичного способу життя. Він обіцяє масу вражень і повне злиття з унікальною природою. Пізнати світ, який існує там, у високогір'ї, і пізнати справжнє джерело здоров'я можна, приєднавшись до нашої команди. Давайте разом підкорювати безкраї гірські простори!
----------------------------------
Тривалість: 6 днів 5 ночей
Відстань: ~ 55 км
Рівень складності: середній
Дати походів:
Старт: Івано-Франківськ 10:00
Фініш: Івано-Франківськ 18:00
Вартість: 2000 грн.
Маршрут походу: Івано-Франківськ - с. Дземброня - г. Вухатий камінь - г. Чорна гора (Піп Іван, 2028 м) - г. Дземброня (1877 м) - г. Менчул (1998 м) - г. Бребенескул (2035 м) - озеро Бребенескул - г. Гутін- Томнатик (2016 м) - г. Ребра (2001 м) - озеро Несамовите - г. Туркул (1933 м) - г. Пожижевська (1822 м) - г. Брескул (1911 м) - г. Говерла (2061 м) - г . Петрос (2020 м) - с. Кваси - Івано-Франківськ
----------------------------------
Менеджер мандрівки: Андрій Романчук
Реєстрація: http://atu.in.ua/for-tourists/events/718-chornohorskyi-khrebet-6-dennyi-pokhid-3/registration
----------------------------------
У вартість туру входить:
- Послуги інструктора провідника;
- Триразове харчування;
- Газове обладнання;
- Групова аптечка;
- Пилка, сокира, примус.
У вартість туру не входить:
- Переїзди: Івано-Франківськ-гори-гори-Івано-Франківськ.
- Прокат особистого спорядження.
- Баня, сувеніри ... і т.д.
Інструктор може вносити зміни в маршрут в залежності від погоди, фізичного стану учасників та інших факторів.
Заявки на участь в туристичній подорожі приймаються не пізніше трьох днів до початку туру.
----------------------------------
Програма мандрівки:
День 1. Приїзд.
Група зустрічається з провідником на залізничному вокзалі Івано-Франківська і їдемо автобусом в Верховину. Від Верховини буде пересадка до села Дземброня, де ми і попрощаємося з цивілізацією.
Почнемо свій підйом по грунтовій дорозі, поки не доберемося до будиночка пастухів. Там ми зможемо купити сиру, молока, трошки відпочинемо, одягнемо наші рюкзаки і підемо далі. Знайдемо затишне місце, розкладемо наш табір, приготуємо вечерю і познайомимося ближче.
День 2. гора Вухатий камінь. Гора Піп-Іван.
Прокинувшись раніше поснідаємо, зберемо речі і відправимося по сетежці до природних пам'яток. Неподалік Вухатого Каменя ми зробимо красиві фотографії і відправимося підкорювати стару обсерваторію, яка знаходиться на горі Піп-Іван. Там ми зможемо відпочити, зробимо перевал для обіду. А потім спустимося і підемо по хребту спостерігаючи за красивими пейзажами по шляху, будемо йти, поки не прийдемо до гори і озера Бребенескул, там і заночуємо.
День 3. Озеро Несамовите.
Прокинувшись раніше, вмиваючись чистою прохолодною водою, ми візьмемось за приготування сніданку, який наповнить нас енергією на цілий день. Зберемо табір і вирушимо далі по хребту, поки не доберемося до озера Несамовите. Бажаючі можуть викупатися і випробувати давню легенду, згідно з якою, людина, яка вмиється водою з озера, до кінця року знайде свою половинку. Там і зупинимося сьогодні на нічліг.,
День 4. гора Говерла (висота 2061 м).
Вранці ми прокинемося, вмиємося холодною водою, поснідаємо і налаштуємось підкорювати найвищу точку України - гору Говерла (висота 2061м). Трошки напружимо сили, поки не прийдемо до підніжжя Говерли, зробимо останні старання і ... ось ... ми вже тут.
Говерла приваблює безліч туристів, тому ми будемо тут не одні, зробимо фотографії, пообідаємо і почнемо наш спуск до підніжжя гори Петрос (висота 2020м). Ця гора трошки нижче Говерли, але підйом у неї складніший. Тому ми не будемо втрачати час, розведемо наш табір біля підніжжя гори і заночуємо.
День 5. гора Петрос (висота 2020 м).
Вранці, прокинувшись, зустрінемо світанок біля підніжжя гори Петрос, глибоко вдихаємо чисте гірське повітря, наберемося Карпатської енергії. А вона нам сьогодні знадобиться, так як нам буде нелегко: ми спробуємо підкорити Петрос. Підйом буде нелегкий, але ми постараємося це зробити !!!
Звичайно, все буде залежати від погоди. Можливо нам доведеться обійти траверсом вершини. Однак в будь-якому випадку ми наблизимося до цивілізації. Поступово ми спустимося до лісу там і заночуємо на красивій галявині.
День 6. Від'їзд.
Вранці, після ситного сніданку, ми спустимося до села Кваси, а від туди автобусом доберемося до Івано-Франківська. Тут наші дороги розійдуться, але ми не прощаємось, ми ще повернемося в гори, тому що складно буде не запам'ятати цей час проведений з хорошою компанією. Ми обов'язково зустрінемося!
---------------------------------------
Календар походів клубу на 2019 рік: http://atu.in.ua/articles/info/kalendar-pokhodiv-v-karpaty-oleksandra-zalevskoho-i-klubu-alex-hike-v-2019-rotsi-chytaite-i-pryiednuites
---------------------------------
На мапі позначено місце зустрічі групи - залізничний вокзал міста Івано - Франківськ:
Під управлінням iCagenda