Горгани - гірський масив, який не порівняти з іншими районами Українських Карпат. Це справжня перлина туристичних маршрутів, покликана підкорити серця тих, хто не шукає легких шляхів при досягненні цілей. Дрімучі хвойні ліси, що переходять в кам'яні насипи з лишайниками, а також стежки, заплетене корінням, і гірські озера гарантують захоплюючий похід в Карпати.
Щоб захопитись незайманою красою Горган і побачити кожен куточок хребта, знадобиться кілька днів, адже масив простягнувся на цілих 80 км.
Хто б не хотів побачити заповідну зону з її унікальною флорою і фауною?
Вирушаючи в похід в гори Карпати, можна побачити все, чого не зустрінеш в звичному міському життя: рослини, занесені до Червоної книги; Дикий і різноманітний тваринний світ; Вікові ліси з унікальних хвойних дерев. В Горганах зустрічаються справжні дерева-велетні, висота яких досягає 50 метрів, а вік - понад 300 років. Тут зберігся праліс як лісова екосистема, що розвивалася протягом багатьох століть самостійно, і тільки природні стихії впливали на неї.
Навіть сходження на Говерлу при наборі більшої висоти є маршрутом через молоді ліси, а в Горганському масиві вони виключно реліктові. Цінність становлять ділянки з гірською і кедровою європейською сосною, які послужили створенню існуючої екосистеми.
З подоланням висоти в 1400 метрів над рівнем моря, можна помітити, як разом з вами на вершину піднявся жереп, бук, лелич і смерека. У заповідній зоні Горган налічується близько 14 стежин, що робить походи по Карпатам дуже пізнавальними. Єдине правило, якого потрібно дотримуватися при їхньому проходженні - слідувати за інструктором і не завдавати шкоди навколишньому середовищу.
Масив Горгани також цікаві тим, що мають вертикальні і горизонтальні туристичні маршрути, перший з яких здивує вас зміною рослинності і екологічних умов залежно від висоти над рівнем моря, а другий - залежно від положення схилів. Їх подолання буде не легким, оскільки частими перешкодами є повалені стовбури багатовікових дерев і кам'яні розсипи, але походи в Карпати тим і цікаві, що змушують підкорювати вершини через складний шлях.
Якщо пощастить, можна зустріти місцевого жителя - благородного оленя, сприятливі умови сприяють існуванню інших ссавців, але вони вважають за краще вести свій дикий спосіб життя, тому не великі шанси побачити і справжніх хижаків, що безсумнівно радує.
Горгани також змушують доторкнутися до історії - саме тут, на високогір'ї масиву ще подекуди зустрічаються залишки колючого дроту, окопів, землянок і інших елементів оборонних споруд часів Першої світової війни. Дійшовши до перевалу Легіонів на хребті Сивуля, вам належить побачити військові споруди, які вражають найбільш. Але найдивніше в Горганських горах - звичайно ж, безкраї пейзажі, які переносять в казку і знайомлять з незайманою природою.
------------------------------------
Маршрут походу:
Івано-Франківськ - с. Осмолода - гора Висока (1803 м) - гора Ігровець (1804 м) - гора Велика Сивуля (1836 м) - гора Мала Сивуля (1818 метрів) - Хребет Тавпіширка - Перевал Легіонів - гора Дурня (1705 м) - гора Гропа (1759 м ) - гора Братківська (1788 м) - полонина Братківська - село Бистриця - Івано-Франківськ.
Старт: Івано-Франківськ 10:00
Фініш: Івано-Франківськ 18:00
Дата: 28 липня - 2 серпня 2019 року;
Вартість: 2000 грн.
-----------------------------------
Дати походів у 2019 році:
- 30 червня - 5 липня 2019 року;
- 28 липня - 2 серпня 2019 року;
- 25 серпня - 30 серпня 2019 року.
-----------------------------------
У вартість туру входить:
- Послуги інструктора провідника;
- Триразове харчування;
- Газове обладнання;
- Групова аптечка;
- Пилка, сокира, примус;
У вартість туру не входить:
- Переїзди: Івано-Франківськ-гори-гори-Івано-Франківськ.
- Прокат особистого спорядження.
- Баня, сувеніри ... і т.д.
Інструктор може вносити зміни в маршрут в залежності від погоди, фізичного стану учасників та інших факторів.
Заявки на участь в туристичній подорожі приймаються не пізніше трьох днів до початку туру.
-------------------------------------
Менеджер мандрівки: Андрій Романчук
Реєстрація за посиланням: http://atu.in.ua/for-tourists/events/709-dyki-gorgany-6-dennyi-pokhid-3/registration
-------------------------------------
Програма походу:
День 1. Приїзд.
Учасники подорожі зустрінуться на залізничному вокзалі з нашим провідником, який проведе нас в село Осмолода, де почнеться наш похід. Прослухаємо інструктаж безпечного проходження, розподілимо між собою вантаж і вирушимо на зустріч подорожам. А почнемо ми нашу подорож з підйому на хребет матах. Там ми і залишимося на ніч.
День 2. гора Висока - гора Ігровець - полонина Погар.
Вранці встанемо раніше, зустрінемо світанок, приготуємо сніданок, а поївши, зберемо табір і продовжимо наш шлях. Спочатку ми наберемося сміливості здійснити сходження на гору Високу. Потім повернемося назад і, долаючи зарості жерепу і альпійської сосни, відвідаємо ще одну вершину гору Ігровець, а за нею вирушимо до долини Погар. Долина виявиться для нас чудовим місцем для ночівлі.
День 3. г. Лопушна - г. Сивуля - г. Мала Сивуля.
Прокинувшись, добре і смачно перекусивши, ми вирушимо до найбільшої горе Горган - до гори Сивуля. А почнемо ми з проходження кам'янистого гребеня гори Сивуля Маленька, яка знаходиться поблизу нашої мети. На вершині Малої Сивулі стоїть кам'яна стела - пам'ятний знак загиблим в Першу Світову Війну.
День 4. урочище Пекло - Тавпіширка - перевал Легіонів - полонина Пантира.
Вранці, набравшись сил для нових звершень, швиденько зберемося і продовжимо наш шлях. Урочище Пекло - це височенний крутий обрив на величезній висоті прямо біля старого кордону, по стежці якої ми пройдемо до хребту Тавпіширка, щедро покритому камінням-горганами і жерепом. Також ми підемо до перевалу Легіонів, де стоїть високий хрест, встановлений поляками, і безліч окопів Першої Світової Війни. У цьому місці велися активні бойові дії 1914 року. Пройдемо цю історичну місцевість і зупинимося на нічліг.
День 5. гора Друня - гора Гропа - гора Братківська.
Вранці традиційно, після смачного і ситного сніданку, зберемося і вирушимо в дорогу до гори Друня. Її ми обійдемо траверсом, а підкоримо ми сьогодні гору Гропа і гору Братківська. На ночівлю спустимося вниз.
День 6. село Бистриця - місто Івано-Франківськ. Від'їзд.
Вранці спустимося в село Бистриця і звідти автобусом до Івано-Франковська. Після активного відпочинку, приємно повертатися додому і ділитися з друзями новими історіями своїх пригод.
--------------------------------
Календар походів клубу на 2019 рік: http://atu.in.ua/articles/info/kalendar-pokhodiv-v-karpaty-oleksandra-zalevskoho-i-klubu-alex-hike-v-2019-rotsi-chytaite-i-pryiednuites
--------------------------------
На мапі місце старту маршруту - залізничний вокзал міста Івано-Франківська:
Під управлінням iCagenda