Велотур в Єгипет: Синайський півострів
Безпрецедентний за насиченістю і яскравістю маршрут, що розриває шаблони про Єгипет. Картинка змінюється з калейдоскопічною швидкістю: сьогодні ми крутимо педалі по дикому узбережжю Червоного моря, завтра ночуємо в найдавнішій християнській обителі, а ще через два дні гойдаємось на спинах верблюдів серед марсіанських пейзажів Синайської пустелі. Мойсей водив євреїв по пустелі 40 років, ми покажемо найцікавіше за 8 днів. Поїхали!
--------------------------------------------------
Дати мандрівки: 9 - 16 грудня 2018 року;
Регіон: Єгипет;
Формат: комфорт/романтика;
Рівень: легкий;
Тривалість: 8 днів;
Вартість: 575 USD
-------------------------------------------------------
Менеджер мандрівки: Андрій Романчук
Реєстрація за посиланням: http://atu.in.ua/for-tourists/events/389-velotur-v-yehypet-synaiskyi-pivostriv/registration
---------------------------------------------
У вартість включається:
- проживання: 4 ночі - двох/трьох-місні номери з вигодами, 2 ночі - намети, 1 ніч - оазис;
- Харчування: сніданки, обіди, вечері, кишенькові перекуси і бутильована вода;
- Всі переїзди всередині країни;
- трансфери з аеропорту Шар-ель-Шейха під рекомендовані перельоти;
- транспортування багажу;
- Квитки в національні парки;
- Поїздка на верблюдах;
- супровід інструкторів;
У вартість НЕ входить:
- Авіапереліт до Шарм-ель-Шейха;
- Трансфери з аеропорту Шар-ель-Шейха під перельоти, відмінні від рекомендованих;
- Страховка;
- 2 вечері в Дахабі;
- прокат велосипеда;
---------------------------------------------------------------------
Програма мандрівки:
День 1-й: Курс інтенсивної дахаботерапії
Приліт учасників в Шарм-еш-Шейх. Трансфер в Дахаб: 90 км по гірському шосе відмінної якості. Поселення в готель. Збірка своїх і отримання прокатних велосипедів. Увечері - посиденьки біля вогню на подушках з бедуїнським чаєм і місцевими солодощами.
0 км / готель
--------------------------------------------------------------------
Рецепт від майстра по фен-шуй
Полежати на сонечку біля моря. Розслабитися і викинути з голови зайві думки.
Поплавати з маскою і трубкою. Здивуватися скільки там всього цікавого.
Погуляти по місту, подивитися на кіз, верблюдів, бедуїнських дітей. Відчути себе в іншій країні.
Попити фрешів: полуниця, манго, гуава, цукрова тростина. Мінімум 3 підходи!
Повалятися на подушках в чілауті, покурити кальян - вивітрює залишки дурних думок.
Людина розслабляється, ритм сповільнюється, з'являється відчуття безтурботного пофігізму? Вітаю, терапія була успішна!
--------------------------------------------------------------------
День 2-й: For beduins only
Сьогодні один з найбільш велосипедних днів маршруту. Їдемо по вузькій стежині, затиснутою між горами і морем, в сторону Шарм-ель-Шейха. Насолоджуємося незвичними ландшафтами дикого узбережжя червоного моря. Людей немає, зате на дорозі валяються раковини величезних розмірів. Ночівля в національному парку Набк, відомому мангровими заростями, біля залишків аварії корабля Марії Шредер.
Веломаршрут - 46 км.
----------------------------------------------------
Коментар від майстра по фен-шуй
Сьогоднішній маршрут гарантує вам нові враження від велосипеда: пісок, каміння, лінія прибою - все це зустрічається в різних комбінаціях. Іноді доведеться брати велосипед "під білі ручки", але абсолютна більшість маршруту проїжджають в сідлі. Уздовж усього узбережжя тягнеться заповідний кораловий риф. У будь-якому місці зупинився, надів плавки, маску і ... бульк в воду спостерігати за підводним життям.
---------------------------------------------------
День 3-й: Місця, де Біблія оживає
Сьогодні ми кардинально змінюємо локацію: від узбережжя переміщаємося в серце Синайських гір. Спочатку короткий і приємний прогін до околиці Шарм-еш-Шейху, потім автобусом 2.5 години до Катерини. Поселяється в гостьовому будиночку при монастирі на висоті 1500 м над рівнем моря. Бажаючі зможуть відвідати вечірню службу.
Веломаршрут - 16 км.
------------------------------------------
Коментар від майстра по фен-шуй
Вечірня служба - штука досить ексклюзивна. Мало хто знає про цю можливість побачити монастир без натовпів туристів і відчути енергетику цього незвичайного місця. А місце справді особливе. Християнська обитель, яка вже понад тисячу років, як опинилася посеред мусульманського світу і за весь цей час жодного разу не була розграбована. Над монастирем височіє гора Мойсея. Вважається, що саме на її вершині Бог передав пророку скрижалі з 10 заповідями. До речі, тут багато прив'язок тексту Старого завіту до місцевої географії. Легко повірити, що описувані в Біблії події відбувалися саме тут, адже навколишній пейзаж і життя місцевих бедуїнів мало змінилися з того часу.
-------------------------------------------------------------
День 4-й: Let my people go
Сьогодні буде довгий-довгий день. Прокидаємося о 3:00 ранку чи ночі :-), щоб, згідно з традицією, зустріти сонце на горі Мойсея і розпрощатися з усіма своїми гріхами. Піднімаємося, зустрічаємо світанок і спускаємося по альтернативному старому паломницькому шляху. Сніданок в монастирі. Що у нас тепер в активі? Півдня часу, 1500 м висоти і 41 км асфальту зі слабким трафіком. Розклад хороший, як не крути. Ночівля в затишному ваді (так місцеві називають долину або ущелина). Як кажуть бедуїни: "готель мільйон зірок".
Веломаршрут - 41 км.
------------------------------------------------------
Репортаж від майстра по фен-шуй
Ви довго йдете по гірській стежці при світлі повного місяця. Вже відчувається втома і за відсталими прилаштувалися бедуїни в передчутті легкої здобичі. Все частіше з темряви матеріалізується біла джеляба і вкрадливий голос пропонує: "Camel?". Але грішили-то ви без верблюда, навіщо ж мучити тварину. Остання ділянка найскладніша - круті сходи, по яких вже тисячу років піднімаються паломники, згадуючи свої гріхи. Кожна ступінь, як розставання з черговим гріхом, дається нелегко. На узбіччі валяються бездиханні тіла - це присіли відпочити паломники з усіх кінців світу. Вершина. Паломники скарлючилися від холоду і з надією чекають появи перших променів світила. Починають проявлятися м'які контури гірських хребтів, і перші промені освітлюють обличчя присутніх, чуються шалені клацання фотоапаратів радісні молитви і співи. Імла розчиняється в повітрі, і вашому погляду відкриваються грандіозні скелі і прірви серед яких ви опинилися.
-----------------------------------------------------
День 5-й: Жива пустеля
Продовжуємо спускатися до моря, спостерігаючи інопланетні пейзажі Синайських гір. Посередині дня зробимо вилазку до наваміс, доісторичних культових споруд, які були побудовані задовго до появи пірамід. Потім пересідаємо на джипи і по лабіринту вузьких дорогах добираємося до оазису Аїн-Худрі. До речі, можна попроситися за кермо старенького джипа, що дістався ще від ізраїльської армії. Бедуїнська вечеря і неспішні розмови біля багаття. Міцний і солодкий бедуїнський чай з травами і травичка з міцним бедуїнських чаєм ...
Веломаршрут - 41 км.
--------------------------------------------------
Коментар від майстра по фен-шуй
Синайські гори несхожі на все, що вам доводилося бачити раніше. Вони повністю позбавлені грунтового покриву, і оголюють перед вами свою геологічну сутність. Вітер підхоплює пісок і терпляче шліфує цей благодатний матеріал (у нього багато часу), сміливо експериментуючи з формами і виразними засобами. Всі його твори доступні для оглядаючи на величезній виставці під відкритим небом.
-------------------------------------------------
День 6-й: "Живу я як бедуїн ..."
Сьогодні при світлі дня можна краще розгледіти життя в оазисі, де електрика тільки 3 години на добу від генератора, а мобільний ловить тільки якщо його прив'язати до палиці в певному місці. Після сніданку залишаємо гостинний оазис по одній з ущелин. Бедуїни називають це місце "Білий каньйон", протиснувшись крізь його вузькі стіни, виходимо до величезної дюни, біля підніжжя якої чекають верблюди. Осідлавши кораблів пустелі, перетинаємо велике кам'янисте плато, щоб побачити ще один каньйон, на цей раз червоний. На дорозі нас чекає автобус, який відвезе нас назад до спокус цивілізації.
Піший день
-------------------------------------------------------
Роздуми від майстра по фен-шуй
Звичайно, тепер майже у кожного бедуїна є пікап і супутникова тарілка, а багато хто з них можуть підтримати бесіду англійською і дивляться вечорами National Geographic. Але багато в чому цим людям вдається зберегти традиційний уклад, існуючий вже не першу тисячу років. Вони все так само живуть в пустелі і підкоряються її законам і ритмам, так само носять традиційний одяг і готують традиційні страви. Також важливі для них поняття "сім'я" і "плем'я". Вони ревні мусульмани, але вірять при цьому, як їх предки-язичники, що папірець, кинутий в багаття, може осквернити їжу. Цікаво, що туристи з одного боку привносять спокуси "цивілізації", а з іншого утримують бедуїнів від перетікання в міста і розчинення в загальній арабської масі. Адже нам, туристам, цікава пустеля і її мешканці бедуїни (з арабського "жителі пустелі").
----------------------------------------------------------------
День 7-й: Синє Червоне море
Сьогоднішній день можна провести по вільній програмі: зробити пробне занурення, взяти урок віндсерфінгу або просто повалятися на подушках в одному з набережних кафе. Але, якщо є ще порох в порохівницях, то настійно пропонуємо зробити ще одну велосипедну прогулянку до мису Рас-Абу-Галюм. Повірте, ви не будете розчаровані. Дорога проходить через Blue Hole, культове дайверське місце, втім, з маскою і трубкою теж вражає. Подальший маршрут - верблюжа стежка в прямому значенні цього слова. Технічно котимося по кромці моря, лякаючи крабів. В кінці шляху нас чекають медитативні простори Рас-Абу-Галюма і бедуїнський обід з свіжої риби щойно з моря. Тепер головне зібрати волю в кулак і зробити зворотний маршрут, втім, можна скористатися бедуїнських водним таксі ...
Веломаршрут - 40 км.
---------------------------------------------------------------
Пропозиція від майстра по фен-шуй
Увечері збираємося на вечерю в одному з незліченних кафе набережної Дахаба. Риба, лобстери, креветки - можна "на гриль", а можна смажені в часниковому соусі ... Незрівнянні також кебаби - повірте, араби знають толк в приготуванні м'яса! Всі сидять лежать на подушках навколо столу, а в півтора метрах хлюпочуться темні хвилі, відображаючи вогні набережної, ззаду затишно потріскує полум'я. Смачна їжа, послужливі офіціанти, неспішна бесіда під кальян ...
День 8-й: Maasalamaa!
Неспішно поснідайте за столиком біля моря, прогуляйтеся по набережній, докупіть сувенірів, на які не вистачило духу вчора, пірніть з трубкою і маскою, щоб ще раз здивуватися красою підводного світу, поваляйтеся безтурботно на сонечку, підставивши тіло його ласкавим промінчиками.
--------------------------------------------------
Попередження від майстра по фен-шуй
Увага! Після поїздки у вас може розвинутися так званий "Дахабських синдром". Вам захочеться повертатися сюди знову і знову або навіть залишитися тут жити. У нашій практиці були такі випадки.
------------------------------------------------
Список рекомендованих речей
- велосипед;
- Справний! велосипед;
Прокатні велосипеди видаються в Дахабі;
- Рюкзак/сумка/чемодан;
Те, в чому ваші речі будуть їхати в машині. При транспортуванні можливе забруднення пилом
- рюкзак;
У ньому їдуть речі, які можуть знадобитися вам протягом дня;
---------------------------------------------------
Ви можете взяти своє звичне сідло. Воно буде встановлено на прокатний велосипед.
Ви можете замовити установку багажника на прокатний велосипед, якщо плануєте використовувати Велобаул;
--------------------------------------------------
На велосипеді
Безпека
- шолом;
ОБОВ'ЯЗКОВО. Прокатні велосипеди не комплектуються шоломом. Якщо у Вас немає можливості взяти з собою шолом, дайте знати нам, ми допоможемо
- вело-рукавиці;
Захищають руки, якщо трапиться падіння. У січні і лютому - з закритими пальцями
Велоокуляри
За бажанням. Сонце світить практично завжди :-)
Жарко
- Велошорти з памперсом 1-2 шт.;
Це перше, що ми рекомендуємо вам придбати з велоодягу. Ваша попа буде вам вдячна :-)
- Велофутболка 1-2 шт.
Можна замінити будь-якій зручній футболкою яскравого забарвлення
- Сорочка з довгими рукавами;
Захищає руки і шию від сонця. Надає дівчатам "належний" вигляд :-)
- сандалі;
Добре сидять на нозі, підошва тверда. Такі, щоб можна було в них плавати;
Холодно
- Штормовий костюм;
- Куртка і штани, що захищають від вітру;
- Светр або фліска;
- кросівки;
Підошва щоб не ковзали.
- Баф;
- бівуак;
- намет;
Підійде легкий, одношаровий намет;
- каремат;
Підстилка, на якій спати
- Спальник весна/осінь;
У січні, лютому температура вночі в горах може опускатися до 0;
- Миска, кружка, ложка;
- Налобний ліхтарик;
Різне
- Нижня білизна;
- Шкарпетки: прості і вовняні;
- Змінний одяг в яку можна переодягтися на привалі.;
- Купальний костюм;
- невеликий рушник;
Взимку зазвичай дме вітер. Стояти мокрим, вийшовши з моря, дуже некомфортно
- Трубка з маскою;
- Також можна купити або орендувати на місці;
- Особиста аптечка для "улюблених" хвороб. Основна аптечка знаходиться у інструктора;
- Туалетні приналежності;
У т. Ч. Гігієнічна помада, сонцезахисний крем, шампунь, гель для душу;
- фотоапарат;
- мобільний телефон;
Важливо!
- гроші;
- закордонний паспорт;
- роздруківка квитків.
-----------------------------------------------------------------------------
Календар мандрівок клубу на 2018 рік: http://atu.in.ua/component/spidercatalog/showproduct/132/75/0/Velovuyki
-----------------------------------------------------------------------------
Під управлінням iCagenda