Словаччина: гори, замки та печери
Чому Словаччина? Тому що снігові піки Високих Татр. Тому що замки на тлі гір. Тому що різнокольорові середньовічні городки зі списків ЮНЕСКО. Тому що унікальні і красиві печери. Тому що незаймана природа і суцільні національні парки. Тому що дороги хороші, але порожні. Тому що смачна їжа і багато. Тому що пиво Шариш не експортується. Тому що добрі, чуйні і життєрадісні люди - справжні хоббіти. Тому що це близька і доступна Європа ;-) Поїхали!
Різний рівень підготовки у вашій парі або компанії не проблема. Кожен день ви можете вибрати між маршрутом "релакс" і "спорт" в залежності від вашого рівня підготовки, стану і настрою .. Всі ночівлі та пам'ятки однакові, відмінність в кілометраж і наборі висот. Кожну з підгруп веде свій інструктор.
----------------------------------------------------------
Дати: 2 - 11 серпня 2018 року;
Регіон: Словаччина;
Формат: комфорт;
Рівень: легкий/складний;
Дати: 10 днів;
Вартість: 475 EUR
-----------------------------------------------------------------------------------
Менеджер мандрівки: Андрій Романчук
Реєстрація на мандрівку за посиланням: http://atu.in.ua/for-tourists/events/385-slovachchyna-hory-zamky-ta-pechery-10-dniv/registration
-----------------------------------------------------------------------------------
У вартість включається:
- проживання в пансіонах;
- автобус Ужгород-Словаччина-Ужгород + провезення велосипедів;
- транспортування багажу за маршрутом;
- супровід інструктора(ів);
У вартість НЕ входить:
- проїзд до Ужгорода;
- харчування;
- вхідні квитки та екскурсії;
- страховка і віза;
- прокат велосипедів;
---------------------------------------------------------------------------------------
Програма мандрівки
1-й день
Збір на залізничному вокзалі в Ужгороді. Завантаження в орендований автобус і переїзд до Словаччини, який займе орієнтовно 3 години з урахуванням переходу кордону. Розселення в сімейному пансіоні, відпочинок, вливання в місцеву культуру.
Автобус - 130 км.
Релакс веломаршрут - 10 км.
Спорт веломаршрут - 41 км, перепад висот + 780 м./- 682 м.
2-й день
Отже, ми з вами опинилися посеред Національного парку Словацький Карст, печери якого внесені в списки всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Ми відвідаємо дві з них. Перша печера, з кумедною назвою Гомбосецка, знаменита унікальними голчастими сталактитами, які при діаметрі перетину три міліметри досягають трьох метрів в довжину! Красногорська печера відома величезним сталагмітом - висотою 34 метра! Також ми відвідаємо Красногорський замок, що мальовниче виділяється на тлі гір. Пообідати заїдемо в маленьке містечко Рожнява з затишним історичним центром.
Веломаршрут релакс - 37 км, + 320/-320м
Веломаршрут спорт 44 км, + 638/-638м
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Красногорська печера - все по-справжньому
Якщо в Гомбасецькій печері обладнаний туристичний маршрут і проведено освітлення, то перед екскурсією в Красногорський печеру необхідно одягатися в комбінезони та одягнути на голову ліхтарик. Маршрут проходить по підземному струмка, над яким прокладені вузькі дерев'яні помости. Кілька разів доведеться підніматися по крутих металевих сходах і траверсувати підземні озера по мотузках.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3-й день
Сьогодні ми їдемо в Словацький Рай - таке офіційна назва чергового національного парку. Наш шлях лежить по прекрасній асфальтовій дорозі, що петляє серед невисоких зелених гір, повз маленьких іграшкових містечок, в яких так приємно затриматися на обід, щоб покуштувати чого-небудь з словацької кухні. По дорозі ми відвідаємо розкішну мисливську резиденцію Бетляр. Заночуємо в селі Дедінкі, яке окупувала берег великого озера прямо на кордоні Словацького Раю.
Веломаршрут Релакс - 41 км, + 895 / -408 м
Веломаршрут Спорт 47 км, + 1158 / -653 м
------------------------------------------------------------
Is a must
Хочу відзначити два найголовніші страви, які обов'язково треба спробувати в Словаччині - це смажена форель і вепрове коліно.
Форель водиться в місцевих гірських річечка або озерах, а тому вона завжди найсвіжіша - відірватися від неї просто неможливо! Найпопулярніший спосіб приготування - на решітці. Назва у цієї риби досить смішна - словацькою воно звучить як пструх. Готують потрушеною з головою, практично не додаючи спецій, щоб зберегти неповторний аромат і смак форелі, який цінується в Словаччині.
Ну, а коліно вепра - це взагалі просто супер-страва. Це копчене свиняче коліно, яке обсмажують на грилі, а важить вона близько кілограма, так що брати одну порцію треба не менше, ніж на два-три людини з хорошим велосипедним апетитом.
-----------------------------------------------------------------------
4-й день
Сьогодні у нас в планах ще одна печера і знову унікальна - Добшинська льодова. Геологічна будова печери таке, що холодне повітря накопичується на її дні, потрапляючи в своєрідну пастку. Через це температура тут ніколи не піднімається вище нуля навіть влітку. За тисячоліття існування печери лід накопичився в ній у величезних кількостях, утворивши справжній крижаний палац.
Після крижаних залів Добшина нас чекає зігріваючий веломаршрут через ущелини, долини і перевали Словацького Раю до самих заповідних місцях національного парку.
Веломаршрут Релакс 36 км +847 / -1 109 м
Веломаршрут Спорт 36 км, +1075 / -1332 м
-------------------------------------------------------------------------
Словацька кухня без купюр
Треба сказати, що в Словаччині є чим пригоститися, а ціни приємно дивують в порівнянні з іншими країнами Європи. Їжі завжди багато, вона скрізь дуже смачна і зовсім недорога. Замовляти варто обережно, так як порції просто величезні навіть для хорошого велосипедного апетиту.
Одна мандрівниця висловилася дуже сильно: "Словацька кухня - це розпусна дівка Високих Татр, в любові до якої визнаватися як-то ... не пристойно. Вона занадто калорійна, шкідлива, жирна, проста, без вишукувань, без віртуози. Але ... яка ж смачна! "
----------------------------------------------------------------------------------------
5-й день
Родзинкою Словацького Раю є надзвичайно мальовничі ущелини. Потрібно сказати, що словаки чимало постаралися щоб примирити людей і природу, захистивши їх від надмірного впливу один від одного. Всі стежки в парку ретельно про-марковані і добре обладнані. Над струмками, що біжать по вузькому дну ущелин, прокладені дерев'яні помости, до водоспадів підіймаються приставні сходи, а над обривами висять металеві платформи. Сьогоднішній день повністю присвячений пішим прогулянкам по нетрях Словацького Раю.
Пішохідний день - 20 км
-----------------------------------------------------------------------------------------
Виделкою або ложкою?
Взагалі словаки люблять м'ясні страви і не шкодують для них м'яса. Наприклад, в колибі можуть подати суп-гуляш, який і супом-то не назвеш - суцільне м'ясо. А до шигідинського гуляшу так і зовсім подають вилку і ніж, а не ложку. Ножем відрізають шматочки кнедлі (щось типу хліба) і "мокають" їх в гуляш. Дуже ситне блюдо!
Або ось капусняк. Словаки готують його неймовірно густим і наваристим, а кисла капуста в поєднанні з копченостями створюють неповторний смак ...
Але все ж з полівок, як називають супи словаки, найсмачнішим, і найвідомішим є часниковий суп з сиром і яйцем Легкий бульйон на часнику з ледь відчутною тінню лаврове листя, товсті нитки плавленого м'якого сиру, половинки вареного яйця і велика жменю пшеничних грінок! Повірте, це варто того, щоб спробувати!
----------------------------------------------------------------------------------------
6-й день
Ми залишаємо Словацький Рай, але для смутку немає приводу - на горизонті вже видніються снігові вершини Високих Татр(Гірський хребет Карпат). Насправді Високі Татри не такі вже й високі, найвища їх вершина, Герлаховський Штит досягає 2655 м - не бозна-які висоти. Але не дарма їх називають найменшими великими горами світу. Тут ви найдете всі елементи ландшафту, притаманні великим горам: альпійські луки і високогірні озера, стрімкі скельні стіни і гострі піки, покриті снігом до середини червня.
Веломаршрут релакс 27 км + 354 / -235 м
------------------------------------------------------------------------------------------
Смачна забіячка
Словацьке меню рясніє смішними назвами, за якими ховаються справжні шедеври кулінарного мистецтва. Чого вартий Спішська похутька - гуляш з печерицями та картопляними оладками! А забіячка - відбивна з ведмедини або біфштекс з оленини? Ці екзотичні страви можна покуштувати в колибах під час спеціальних і регулярних днів мисливської кухні.
------------------------------------------------------------------------------------------
7-й день
Сьогоднішній день ми повністю присвятимо трекінгу в Високих Татрах. Маршрут можна зробити як прогулянковим, рекреаційним, так і спортивним з серйозними перепадами висот і переходом через стрімкі стіни по ланцюгах - благо всі траси добре промарковані і доступні за один день.
Пішохідний день 15 км, +1000 м.
----------------------------------------------------------------------
Похід по Високим Татрам
Факультативно можна зробити повноцінний триденний трекінг по Високим Татрам. Ночівлі в так званих хатах - туристських притулках, розташованих високо в горах. Нехай вас не вводить в оману слово "хата", розміститися тут можна з комфортом, як і прийняти гарячий душ і поїсти. У разі 3-х денного трекінгу тривалість туру складе 12 днів.
---------------------------------------------------------------------
8-й день
Сьогодні день насичений катанням і культурними пам'ятками. На нас чекає спуск з Високих Татр, феншуйна дорога в передгір'ях і два середньовічних містечка, центри, яких внесені в списки культурної спадщини ЮНЕСКО: Кежмарок і Левоча.
Веломаршрут релакс - 50 км + 466 / -875 м
---------------------------------------------------------------
Словацьке пиво!
Що ще просто необхідно спробувати в Словаччині, так це пиво! Сортів пива на прилавках супермаркету безліч, великий його вибір в кафе і ресторанах, в тому числі на розлив. Найкраще і найсмачніше з них - місцеве пиво під веселою назвою Шариш. Названо воно по імені словацького села Велке Шариш, в якому і виробляється.
Є два види пива Шариш - світле і темне. Світле пиво дуже смачне, з медовим після-смаком, але все ж звичайне. Але ось темне - це щось просто приголомшливе. У ньому немає ні краплі гіркоти, смаку паленого цукру або інших добавок, які псують смак того темного пива, яке продається у нас. Воно дуже густе, насиченого чорно-коричневого кольору, з тугою піною - на смак нагадує наш старий добрий розливний квас і пахне хмелем!
---------------------------------------------------------------
9-й день
Сьогоднішній веломаршрут не буде занадто важким, але в кінці нас чекає справжня родзинка - Спішський град. Ця фортеця XII століття є однією з найбільших в Європі і, треба згадувати, що вона внесена в списки пам'ятників ЮНЕСКО ... На тлі замку розташувалася Спішська Кпітула - резиденція єпископів. На нічліг зупинимося біля підніжжя замку в Спішському подградьї. Прощальна вечеря.
Веломаршрут релакс 24 км + 261 / -417 м
Веломаршрут спорт 40км, + 821 / -974 м
----------------------------------------------------------------
Гори воно синім полум'ям!
Шанувальникам чогось міцнішого запропонують боровичка - місцеву горілку, настояну на ялівці, або сливовицю - чистий дистилят зі слив міцністю не менше 52 градусів. Однак найпопулярніший напій у Словаччині - демановка. З цієї смачної трав'яною настоянкою слід бути вкрай обережним, так як міцність в ній практично не відчувається.
І нарешті, суто туристичний напій, що подається в багатьох колибах - так званий татранський чай. Коли офіціант поставить його перед вами на стіл, ви зрозумієте, що означає вираз "горіти синім полум'ям!" Адже татранський чай - це не що інше, як розбавлений спирт з травами, який горить в руках здивованого туриста.
---------------------------------------------------------------
10-й день
Після сніданку завантажуємося в автобус, кинувши прощальний погляд на Спішський Град. В Ужгороді сідаємо на потяг.
Автобус 120 км
---------------------------------------------------------------
Дивитись календар клубу на 2018 рік: http://atu.in.ua/component/spidercatalog/showproduct/132/75/0/Velovuyki
-----------------------------------------------------
Під управлінням iCagenda