Це край ідилічних пейзажів з коровами, що пасуться в тіні яблуневих садів, узбережжя океану з потужними приливами і відливами, середньовічні замки і монастирі, милих портових містечок. Це батьківщина імпресіонізму, сиру камамбер і сидру, місце творчості Віктора Гюго та Гі де Мопассана. Тут воювали Жанна д'Арк і Річард Левове Cерце. Сюди приїжджають молитися і любити. Поїхали!
-----------------------------------------------------
Дата: 15 - 24 червня 2018 року;
Регіон: Франція;
Формат: комфорт;
Рівень: середній;
Тривалість: 10 днів;
Вартість: 920 євро.
--------------------------------------------
Менеджер мандрівки: Андрій Романчук
Реєстрація за посиланням: http://atu.in.ua/for-tourists/events/381-velotur-z-normandii-v-bretan/registration
-------------------------------------------
У вартість включається:
- проживання в готелях в дво і тримісних номерах зі зручностями;
- сніданки;
- транспортування багажу за маршрутом;
- супровід велоінструктором;
У вартість НЕ входить:
- переліт до Парижа;
- проїзд в Руан і з Ренна;
- вхідні квитки та екскурсії;
- прокат велосипеда і шолома;
----------------------------------------------------------------------------------
Програма мандрівки
1 день
Починаємо нашу подорож в Руані, що всього в годині їзди від Парижа на поїзді.
Руан - головне місто Нормандії, місто гаряче любив Річардом Левиним Серцем, що заповів поховати своє серце в місцевому Нотр-Дамі. Клод Моне присвятив цьому собору більше 30 своїх полотен. На ринковій площі міста в 1431 році англійцями була спалена Жанна д'Арк. На згадку про Орлеанську Діву побудований храм, що символізує язики полум'я, а місцеві кондитери виготовляють цукерки «Сльози Жанни д'Арк».
Мандрівники приїжджають в місто насолодитися шедеврами готичної архітектури, старовинними кварталами з фахверковими будинками і музеями імпресіоністів. А парижани відвідують Руан, щоб спробувати особливим чином приготовлену качку по-руанськи.
2 день
Виїжджаємо з Руана уздовж Сени по маршруту аббатств.
Перше на містечко на нашому шляху - Сен-Жорж де Бошервіль, яке зберегло свій вигляд з XII століття і радує погляд красивим французьким парком. Слідом - побудований в 649 році монастир Сент-Вандрій де Фонтенелль, зараз відомий виробництвом унікального чернечого пива. Наостанок - абатство Валассе, що використовується як палац для святкувань і церемоній. Заночуємо в невеликому шато серед нормандських полів і яблуневих садів.
Веломаршрут - 78 км
Цікаво: Древні нормандці називали сидр «сонячним вином». При відсутності виноградників для Нормандії і Бретані сидр така ж норма, як вино для Бордо і Провансу. Нормандці і бретонці (до речі кажучи, вони то не зовсім і французи, а точніше - родичі ірландців і шотландців) випускають близько 80% всього французького сидру. Для виробництва цього напою використовують кілька десятків сортів яблук, які завжди купажирують. А щоб в яблуках зібралася потрібна концентрація цукру і аромату, після збору врожаю фрукти залишають на вулиці до початку грудня (нагадує приготування крижаного вина). Потім яблука подрібнюють, відокремлюють сусло, відправляють його в бочки на два тижні, після зняття коричневого осаду заливають у пляшки, де сидр дозріває. У Франції розрізняють кілька типів сидру: солодкий, напівсолодкий і сухий, а також шипучий сидр і ігристий.
3 день
Шлях лежить до Етрета - невеликого курорту на алебастровому узбережжі Ла-Маншу. Тут морські хвилі сформували дивовижної краси стрімкі скелі з природними арками, що в комплекті з каплицею Нотр-Дам де ла Гарде утворюють один з найбільш пізнаванних пейзажів Нормандії. Проїдемо уздовж берега, заглянемо в гості до місцевого фермера, щоб більше дізнатися про виробництво сидру і сиру камамбер.
Через найдовший підвісний міст Європи потрапимо в мальовничий маленький порт Онфлер. Проїдемося уздовж пляжів і заночуємо в курортному селищі Довіль.
Веломаршрут - 81 км
Цікаво знати: Згідно легенди м'який сир з цвіллю винайшла Марі Арель, жителька невеликого норманського села Камамбер. Секрет сиру повідав їй чернець, якого Марі приховувала у себе в будинку під час Французької революції. Камамбер зараз виробляють не тільки в однойменному селі, але і на приватних фермах, розкиданих по всьому регіону. У ресторанах камамбер подають на десерт порізаний шматочками і як закуску - запечений цілим з травами і крутонами(грінками).
4 день
З ранку прогуляємося по легендарному дерев'яному променаду Довіля. Саме тут Коко Шанель зробила «пляжну революцію», ввівши моду на купання і загар, з її бутіка прямо біля пляжу почали продаватися перші купальники. З тих пір тихий сімейний курорт перетворився на культове місце відпочинку зірок світового кіно.
Уздовж променаду йде нескінченна низка іменних кабінок кінозірок: Елізабет Тейлор, Джек Ніколсон, Том Круз, Пірс Броснан, Том Хенкс, Шон Коннері. Легше перерахувати, кого тут немає. За Довілем - ланцюг пляжів і селищ, які рясніють гарними шато і віллами знаменитостей. Звідси родом найвідоміші відкритки нормандського узбережжя з білосніжними пляжами і різнокольоровими парасольками.
До вечора приїдемо в місто Кан, основними пам'ятками якого є замок XI-XII століття і яблучний бренді Кальвадос, названий по імені тутешнього департаменту.
Веломаршрут - 43 км
5 день
Сьогодні віддалимося від моря, щоб перейнятися нормандської глибинкою. Через зелені поля, заселені особливою породою нормандських корів, ферми, що виробляють сири і сидр, приватні замки, минаючи маленькі річки та вбираючи красу природи ми досягнемо містечка Вір.
Веломаршрут - 64 км
6 день
По всьому маршруту нам будуть неодноразово зустрічатися музеї і пам'ятники військової історії. Не дивно, адже під час Другої світової війни Нормандія стала ареною найбільш кровопролитної і вирішальної в ході історії події - висадки десанту союзників. Історичні центри нормандських міст в ході війни були зруйновані, але згодом акуратно відновлені французьким урядом. Сьогодні ми впритул підберемося до дивом уцілілого під час війни абатства Мон Сен-Мішель - візитної картки регіону. Віктор Гюго писав, що «Мон Сен-Мішель для Франції те ж саме, що піраміди для Єгипту».
Веломаршрут - 66 км.
Цікаво знати: Гранітний острів Мон Сен-Мішель два рази в місячну добу (через 24 години 50 хвилин) через потужний прилив і відлив змінює свій вигляд. В деякі дні вода може відходити від Сен-Мішеля на 18 км, оголюючи хиткі піски навколо і поширюватися вглиб узбережжя на 20 км відображаючи абатство в дзеркалі води. Починаючи свою історію з XII в. монастир пережив безліч добудов і перебудов, що досить складно даються в таких природних умовах та ще й навколо гори пірамідальної форми. Суворий і в той же час романтичний вид Сен-Мішель породив безліч легенд: колись на цій горі жили друїди, що повелівали морем і брали плату за це 9 невинних юнаків; тут таємно в золотій труні похований Гай Юлій Цезар; легендарний король Артур убив велетня, що жив в цих стінах; а лицарі круглого столу після своїх мандрів сховали в товщі гори Святий Грааль.
7 день
У будь-яку погоду і в будь-який час доби Сен-Мішель прекрасний. Всанемо раніше, щоб насолодитися його видами, поки не стало надто людно. Уздовж Смарагдового берега (la Côte d'Emeraude), названого за аналогією з Блакитним берегом півдня Франції, потрапимо в Бретань. Регіон почнемо пізнавати з міста Канкаль - маленького, але відомого на всю Європу центру устричного виробництва. Побачимо як вирощують молюсків та спробуємо Царські устриці - найсвіжіші, які коли-не будь доводилося куштувати. До вечора доберемося в місто Сен-Мало, суворі кам'яні стіни якого захищають старе місто від найпотужніших в світі припливів і відливів. Там серед старовинних кварталів, а також в окрузі на білосніжних пляжах, розташовані найкращі в регіоні центри таласотерапії.
Веломаршрут - 63 км
Цікаво: Народна мудрість говорить: "Якщо ви не любите устриці, то ви просто ніколи їх не пробували в Канкалі". Цей бретонський порт поставляв устриці до королівського столу, за що і отримав звання міста. Щорічно на місцевих устричних фермах виробляють 5 тисяч! тонн гігантських (японських) устриць. Франція вважається четвертим у світі виробником цих молюсків і першим їх споживачем. Щоб спробувати устриці краще відправитись на ринок. Тут можна вибрати найкрасивіші та найсвіжіші устриці, розкрити, облити лимонним соком і сівши на набережній з видом на море рідко хто не скрикне «О, Боже, як це смачно». Існує ціла класифікація розмірів: від 0 до 5 (для японської устриці), від 000 до 5 (для плоскої). Чим більше число, тим менший розмір і ціна.
8 день
Ненадовго заглянемо в Дінар - модний аристократичний курорт на березі Атлантики, відомий своїми шикарними віллами. Проїдемо по «дорозі художників» - алеї з репродукціями робіт Ренуара, Пікассо і Луазо, встановленими рівно на тих місцях, де вони були написані. Кинемо монетку на набережній і вирушимо вглиб материка. За велодоріжками через поля і маленькі селища доберемося до Динана. Добре збережений історичний центр Динана отримав назву «міста мистецтва та історії».
Веломаршрут - 31 км
9 день
Сьогодні ми проїдемо по одному з найвідоміших велосипедних маршрутів регіону, що веде вздовж каналу Д'ій де Ренс. Канал з'єднує Ла Манш з Атлантикою. Він названий «зеленим маршрутом Бретані» за те, що проходить уздовж істеричних містечок, затишних селищ, ідилічних полів, лісів і приватних палаців. По дорозі зупинимося в Шато де Бурбансе, де на території палацу XVI в. створений невеликий зоопарк, розгулюють екзотичні тварини, влаштовують шоу з мисливськими собаками і ловчими птахами. До вечора прибудемо в Ренн - столицю Бретані. Помилуємося історичним центром міста з традиційними фахверковими будинками, старовинними воротами, пишними палацами і влаштуємо прощальну вечерю в місцевому ресторані.
Веломаршрут - 74 км
10 день
День роз'їзду. З ранку закріпимо враження від Бретані «крепами» - Гречаними млинцями з м'ясом, камамбером і яйцем. Потім поїзд домчить нас до Парижа всього за дві години. Ті, хто має час, зможуть ще прогулятися по столицею Франції.
----------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
Під управлінням iCagenda