Похід до Актовського каньйону - 2 дні
Долина з 3 каньйонів це справді унікальне і красиве місце в Україні. Тільки уявіть, що Ви подорожуєте по степовій Україні і раптом перед Вами відкривається справжній каньйон, який за своїми геолого-ландшафтними показниками можна порівняти з Великим каньйон річки Колорадо в США, тільки в мініатюрі.
Місцевість аналогів якій немає у всій Європі. Ще Актовський каньйон часто порівнюють з Великим Кримським каньйоном.
Приєднуйтесь - Ви будете в захваті!
--------------------------------------------
Маршрут походу: село Трикрати - урочище Лабіринт - Арбузинський каньйон - село Актово - Актовський каньйон - Петропавлівський каньйон - село Петропавлівка - село Актове
Складність: легка
Кілометраж: 18 км
Тривалість: 2 дні 1 ніч
Дати: 5-6 травня 2018 року;
Вартісь: 350 грн.
--------------------------------------------
Менеджер мандрівки: Андрій Романчук
Реєстрація: http://atu.in.ua/for-tourists/events/334-pokhid-do-aktovskoho-kanionu/registration
----------------------------------------------
У вартість входить:
✔ харчування в поході (готуємо разом);
✔ послуги інструктора;
✔ групове спорядження;
✔ газ для пальника;
✔ групова аптечка;
✔ фотозйомка Ваших пригод;
✔ сертифікат про проходження маршруту;
У вартість не входить:
✔ залізничні квитки до Вознесенська і назад.
✔ проїзд по маршруту;
✔ особисте спорядження (наплічник, спальник, каремат, місце в наметі).
-------------------------------------------------------
Програма мандрівки:
День 1.
Трикрати: чарівний рукотворний ліс
Наш маршрут починається з села Трикрати. Це невелике село може похвалитися старовинним парком, розбитим в англійському стилі. Трикратський ліс - родоначальник степових лісів півдня України. Складно повірити, що колись на цьому місці замість зеленого оазису були справжні степи. Але місцевий поміщик, граф Віктор Скаржинський, герой війни 1812 року довів, що степ може бути зеленим.
Одне з найцікавіших місць - дубова алея. Деревам більше ста років, і тут їх безліч - близько 350! Стовбури багатьох дубів в три обхвати! Всі вони пронумеровані, а деяким придумали особливі назви: Дуб Любові, Стрункий велетень і інші.
У путівниках написано, що в лісі водиться стадо бізонів, є олені, лані, козулі але зустрічі з ними досить рідкісні.
Дубова алея приведе до Арбузинського каньйону. Він знаходиться десь в 3-4 км від алеї. Так що 30-40 хвилин приємної прогулянки вздовж ароматного весняного лісу, і ви вже біля мети.
Весняний Арбузинський каньйон, уздовж якого вється річка Арбузинка. Тут можна полежати на старих валунах, гарненько прогріти свою спину. Хоча камені здаються неприступними, спуск вниз до річки досить простий, його легко подолає будь-хто.
Актовський каньйон - такий собі американський Гранд Каньйон в мініатюрі. Його довжина невелика - всього близько п'яти кілометрів. Найпопулярніша ділянка знаходиться в Актово. Його називають «Долина диявола» за фантастичні види, що відкриваються перед поглядом мандрівників. Знайти його початок легко: побачите стенд Національного природного парку «Бузький Гард» - каньйон входить до його складу. Ви вже майже у мети! До речі, у Відні створили композицію з каменів, яка символізує всі континенти. І Європу представляє якраз камінь, привезений з Актовський каньйону.
День 2
Продовжимо шлях уздовж скель Актовського каньйону в напрямку села Петропавлівка. Наш шлях буде періодично спускатися до води річки, то підніматися на високі скелі і перетинати яри і балки. Починаючи з березня, місцевість біля річки покривається квітучими первоцвітами - проліски та сон-трава буде радувати око. Якщо пощастить побачимо зайця чи навіть оленя. Ще трохи часу і ми потрапляємо в Петропавлівський каньйон, милуємося краєвидами, робимо фото на пам'ять. За обідом обговорюємо похід і вже до вечора повертаємося автобусом до Вознесенська.
--------------------------------------------------------------------
Менеджер мандрівки: Андрій Романчук
Реєстрація: http://atu.in.ua/for-tourists/events/334-pokhid-do-aktovskoho-kanionu/registration
--------------------------------------------------------
Під управлінням iCagenda