Трекінг-тур в Непал «До базового табору Евересту»
Хотіли б ви побувати в Гімалаях і на найпопулярнішому маршруті у всьому Непалі? Ця мрія може здійснитися. Не варто зволікати, коли є можливість побачити найвищу гору світу, Еверест, на власні очі!
Похід в Непал
Цей маршрут має багато притулків, зручних обладнаних стежок і навіть є можливість наймати спеціальних носіїв. Все це дозволить з комфортом здійснити подорож на висоті близько 5000 м. Ми пройдемо від Лукли до Евересту, що займає всього 50 км, причому практично без сильних підйомів. Щоб акліматизація пройшла краще, ми розтягнемо цю подорож на 9 днів. Назад будемо спускатися швидше, всього за 3 дні.
-------------------------------------------------
Вартість мандрівки: 590 $
Тривалість: 17 днів
Дата: 2-19 квітня 2018 року
Місто збору групи:
Менеджер туру: Андрій Романчук
Реєстрація: http://atu.in.ua/for-tourists/events/296-trekinh-tur-v-nepal-do-bazovoho-taboru-everestu/registration
-------------------------------------------------
У вартість входить:
- Всі необхідні дозволи та перміти: пропуску в заповідну зону Everest (парк Сагарматха), ТИМС (id-карточка трекера);
- Проживання в готелі в Катманду (3 ночі, 2х місцеві номери);
- Проживання в лоджах на маршруті;
- Консультації по підготовці до треку;
- Допомога з покупкою авіаквитків;
- Зустріч в аеропорту Катманду;
- Послуги російськомовного гіда;
- Послуги непальского гіда;
- Групова аптечка;
- Наземні трансфери по програмі.
У вартість не входить:
- Авіапереліт (від 500-700 $);
- Переліт Катманду - Лукла - Катманду (близько 300 $);
- Непальська віза (40 $)
- Харчування (15-25 $ на день);
- Послуги портерів (за бажанням);
- Страховка;
- Решту витрат, які не вказані в програмі.
---------------------------------------------------
ОПИС МАРШРУТУ ПО ДНЯХ
ДЕНЬ 1
Виліт.
Найкраще дістатися в Катманду за допомогою наступних авіаліній з пересадкою в Об'єднаних арабських еміратах: AirArabia, FlyDubai. Мінусом є те, що пересадка між літаками може зайняти цілу ніч. Так що варто запастися спальником, щоб комфортно її провести.
ДЕНЬ 2
Приліт в Катманду. Трекінг в Непалі
Після прибуття в аеропорту потрібно придбати візу. Для цього потрібно 25 доларів і 1 фотографія. Тут же краще придбати місцеву сім-карту для користування мобільним інтернетом, який, що дивно, працює навіть на частині нашого високогірного шляху.
Потім відбувається заселення в готель, який ми бронюємо заздалегідь. Якщо у вас є не все спорядження, то інструктор допоможе його тут докупити. Катманду - популярне місце для початку трекінгу, так що не складе труднощів в місті придбати спорядження.
Увечері загальний збір усіх учасників подорожі та знайомство, обговорення планів на наступний день. Спати ляжемо раніше, щоб вранці прокинутися з новими силами.
ДЕНЬ 3
Переліт в Луклу, Пакдінг (2652 м)
Прокидаємося і збираємо речі, вирушаючи в аеропорт. До речі, при бажанні можна залишити частину речей в готелі. Ми в кінці походу сюди ж і повернемося. У Луклу вирушимо на невеликому літаку. Тут діють суворі вимоги по вазі багажу. Можна тільки 10 кілограм для основних речей і 5 кг для ручної поклажі.
Чекаємо свій літак і сподіваємося, що погода дозволить нам дістатися до місця призначення, так як в разі негоди літаки туди не літають. Тут першим, що дивує, буде посадкова смуга. Вона одним кінцем впирається в скелю, а другим - в прірву.
Також вас зустрінуть натовпу місцевих колоритних носильників і засмаглих гірських туристів. Ми віддамо носіям частина речей і відправимося в село Пакдінг, розташовану на висоті 2652 метри. При підході до села побачимо рисові поля і колоритні місцеві будиночки.
ДЕНЬ 4
Намче Базар (3440 м)
Сьогодні наш маршрут пролягатиме вздовж річки Дудх Кола, яку перетинають оригінальні підвісні мости. Через пару годин після виходу дійдемо до селища Монджой, в якому розташовані ворота на Еверест. Це вхід в Національний парк Сагарматха (одне з імен найвищою в світі гори). Оформимо пропуски та пообідаємо тут.
Після цього нам треба буде підйом до Намче-Базару. Стежка пролягає через мальовничий сосновий ліс, де зустрічаються рідкісні непальські фазани. В кінці переходу нас чекатиме ще один пункт пропуску. Фінальна точка цього дня - Намче-Базар, розташований на висоті 3440 метрів. Це велике селище, в якому є готелі, ресторани і сувенірні лавки.
ДЕНЬ 5
Акліматизаційний вихід в Кумджунг (3780 м), Скальп Йетті.
Сьогодні ми подорожуватиме радіально, тобто взагалі без речей. Основне завдання цього дня - адаптуватися до високогірного клімату. Ми піднімаємося на плато, долаючи симптоми гірської хвороби. Щоб цей процес пройшов швидше, потрібно рухатися якомога більше. Ми дивимося на прекрасні гірські краєвиди, робимо фотографії та відпочиваємо.
Перетинаємо красиві пагорби з дивовижними краєвидами та опиняємося в селі Камджунг, на висоті 3780 метрів. Тут можна буде побачити найдовшу в усьому Непалі молитовну стіну. Також ми відвідаємо маленький високогірний непальська монастир. Тут в невеликому ящику туристам показують скальп самого снігової людини!
На сусідньому схилі відвідаємо ферму, де розводять приголомшливих тварин - яків. Їх смішні волохаті дитинчата нікого не залишать байдужим. По дорозі вниз пройдемо злітну смугу Сянгбоче. Вона використовується для відправки вантажів в базовий табір біля Евересту.
ДЕНЬ 6
Тенгбоче (3860 м), Дебоче (3710 м)
Відразу після Намче-Базару ми вирушимо на унікальну красиву стежку. Вона має незначні перепади висот. При цьому навколо відкриваються шикарні пейзажі. Ми побачимо далеко високі гори, які мають близько 6 тисяч метрів. Це Тамсерку і Ама Даблам. У сонячний день з стежки можна побачити навіть невеликий шматочок Евересту.
На обід зупинимося в селі Пхункі Тенга. З нього ще трохи пройдемо до чергового пропускного пункту і почнемо підйом до селища Тангбоче. Щоб відпочити після підйому зайдемо в ресторанчик біля найбільшого в цьому регіоні буддистського храму. Після нетривалого відпочинку відвідаємо цю унікальну пам'ятку, щоб насолодитися її красою і величчю. Якщо вдасться, то глянемо, як проходить тут служба і малюють мандали.
Після цього спустимося в село Дебоче, де і станемо на ночівлю.
ДЕНЬ 7
Пангбоче (3930 м), Радіалка в базовий табір Ама-Даблам (4500 м).
Вранці продовжимо наш шлях біля річки Імджа Кхола, на великий льодовик Кхумбу. На місце ночівлі ми сьогодні прийдемо досить швидко, ще до обіду. До нього доведеться трохи піднятися до села Пангбоче. Однак не варто розслаблятися. У цей день ми зробимо радіальну прогулянку до базового табору Ама-Даблам, який розташований на висоті 4500 метрів.
Після обіду починаємо підніматися. На нашому шляху зустрінеться стоянка пастухів Рала Кхарка, а потім і Лхабарма, розташовані на висоті 4200 метрів. Ще трохи набираємо висоту і опиняємося в базовому таборі. Після цього не поспішаючи повертаємося на місце нашої ночівлі. Потрібно буде захопити ліхтарики, так як повертатися будемо вже по темряві.
ДЕНЬ 8
Дінгбоче (4360 м), Радіалка на 5000 м в Нагартсанг.
Ми проходимо місце, де зливаються дві річки, наша имджа Кхола і Кхумбу Кхола. Після перетину мосту починаємо підйом. Сьогодні ми ночуватиме в селищі Дінгбоче, на висоті 4360 метрів. Подорож до нього займе не дуже багато часу. Ми обідаємо і йдемо в радіальне подорож до острогу річки Нагартсанг. Будемо дивитися за станом. Нам приблизно потрібно буде піднятися на 5000 метрів.
ДЕНЬ 9
Радіальний вихід в Чукунг (4750 м), сходження на Чукунг-Рі або базовий табір Айленд-піку.
Тепер потрібно дати організму звикнути до вже набраної висоті. Так що сьогодні ми також буде здійснювати тільки радіальні виходи, акліматизовуємось. Відправимося в село Чукунг, розташовану біля самого початку льодовика Лхотзе.
При бажанні після обіду можна буде прогулятися по стежці, яка веде на гору Чукунг Рі висотою 5559 метрів або відправитися в сторону базового табору Айленд-піку.
ДЕНЬ 10
Дугла (4600 м), Лобуче (4940 м)
Сьогодні ми вже з речами здійснюємо черговий перехід по мальовничих непальських стежках. Доходимо до хутора Дугла, яка являє собою аж цілих три будинки. Тут ми пообідаємо і відпочинемо перед майбутнім набором висоти. Нам буде потрібно піднятися всього на 300 метрів, щоб опинитися на передньому краю льодовика Кхумбу.
Ми побачимо неподалік перевалу Тхокла меморіал пам'яті туристам, які загинули в горах. Він являє собою кам'яні тури, прикрашені яскравими прапорцями і табличками. Ми переодягаємо черевики, так як далі буде лежати сніг, і продовжуємо свою подорож.
Приблизно через годину опинимося в селі Лодж, де і будемо ночувати. Ми залишаємо речі і йдемо в радіалку вечірніми горами. Нам належить дістатися до відрогу гори Лобуче Східний, яка має в висоту 6119 метрів.
На цій висоті найчастіше починає проявлятися гірська хвороба. Це може бути головний біль, відсутність апетиту, нестача повітря. Обов'язково при перших її ознаках варто довести до відома інструктора. Адже в такі періоди організм людини стає дуже вразливим до будь-яких хвороб.
Дорога до базового табору буде непростою. Ранкове повітря ще холодний, так що дихати краще через шарф або Баффі. Ми будемо йти вздовж льодовика, милуючись його унікальними видами. Сам табір не завжди виглядає однаково. Бувають сезони, коли альпіністів і наметів дуже мало. То в будь-якому випадку тут можна подивитися льодовик, вдосталь нагулявшись по ньому.
Ми повертаємося до наших речей і їмо. Після цього починаємо спускатися в Фірче, де і станемо на ночівлю. Обідати будемо в Дугле. Велика кількість кисню і спуск додадуть життєвих сил і пробудять апетит.
ДЕНЬ 11
Горакшеп (5170 м), Кала-Патхар (5550 м)
Сьогодні починається один з найважчих етапів подорожі. Ми станемо наближатися до базового табору Евересту. Стежка буде зручною і рівною. Але акліматизація вносить свої корективи. Буде важко йти, може виникнути бажання просто сісти або лягти на камені і ні куди не переміщатися, будь-які рухи будуть даватися з трудом. Але ми продовжимо йти по камінню і снігу вздовж льодовика Кхумбу, насолоджуючись його краєвидами.
На обід зупинимося в Горак Ши, на висоті 5170 метрів. Ми залишаємо речі і тепло одягаємося для нашої вирішальної радіалки. Нагорі дуже вітряно, так що навіть рукавиці будуть не зайвими. Ми вирушимо на гору Кала-Патхар, висотою 5550 метрів. Здається, що вона виглядає несолідно, але піднятися на неї теж не так просто.
Саме з цієї гори відкриваються приголомшливі види на Еверест і його околиці, в тому числі і маленькі намети, що розкинулися далеко. Це і є базовий табір Евересту, який чекає нас попереду.
Спускаємося і відпочиваємо перед завтрашнім днем.
ДЕНЬ 12
Похід до базового табору Евересту
Підйом на 5316 м, Феріча (4270 м)
Сьогодні ми вирушимо в радіальне подорож до базового табору Евересту. Встати для цього буде потрібно дуже рано. Обов'язково попередньо пакуємо речі, щоб вони не перешкодили новим туристам тут зупинитися.
Дорога до базового табору буде непростою. Ранкове повітря ще холодне, так що дихати краще через шарф або баф. Ми будемо йти вздовж льодовика, милуючись його унікальними видами. Сам табір не завжди виглядає однаково. Бувають сезони, коли альпіністів і наметів дуже мало. То в будь-якому випадку тут можна подивитися льодовик, вдосталь нагулятись по ньому.
Ми повертаємося до наших речей і їмо. Після цього починаємо спускатися в Фірче, де і станемо на ночівлю. Обідати будемо в Дугле. Велика кількість кисню і спуск додадуть життєвих сил і пробудять апетит.
ДЕНЬ 13
Спуск в Намче Базар (3440 м)
Сьогодні ми продовжуємо скидати висоту. Після пари днів каменів і льоду ми нарешті побачимо дерева і траву. Тут є альтернатива, піти по вже знайомій нам стежці через Тангбоче або ж по довшій, але при цьому більш мальовничій дорозі через Пхортсе.
Ці місця характери тим, що у вечірній час може з'явитися сильний туман. Але це не завадить нам знайти вірну дорогу і дістатися до нашого місця ночівлі в Намче-Базарі.
ДЕНЬ 14
Лукла (2800 м)
Ми спускаємося в лісову зону, де дуже багато кисню. Однак така швидка зміна висоти також може викликати втому. При цьому насиченість тваринного і рослинного світу дуже приємно здивує. Дізнаємося погоду в Луклі, підтверджуємо квитки і залишаємося тут же на ночівлю.
ДЕНЬ 15
Переліт в Катманду.
З ранку вирушаємо в аеропорт і чекаємо свого рейсу на Катманду. Якщо погода не підведе, то вже через тридцять хвилин після вильоту ми опинимося в шумному і спекотному місті, повному туристів і пам'яток. Якщо погода погіршиться, то візьмемо квитки на наступний день. Якраз він у нас в запасі є.
ДЕНЬ 16
Екскурсія по Катманду
Сьогодні ми повністю присвятимо свого часу різним цікавим місцям в Катманду. Повірте, їх тут чимало. Зазвичай екскурсія відбувається таким чином. З ранку індуїстський храм Пашупатинатх, потім велика ступа Боднатх. Після цього можна відправитися на оглядову площадку з пагорба Сваямбунатх, де розташувався так званий мавпячий храм. В кінці відвідаємо площу Дурбар.
ДЕНЬ 17
Виліт
Сьогодні можна прикупити додому сувенірів і ввечері вже відправитися в аеропорт, щоб з пересадкою долетіти назад. Не варто думати, що на цьому подорожі в Непал можна вважати закінченими. Зазвичай за один раз буває мало, щоб відчути всю красу цих гір і насолодитися краєвидами. Так що, все через пару тижнів вас знову потягне в гори. І гори ці будуть Гімалаї.
Якщо є бажання, можна залишитися ще на пару днів тут і відправитися на екскурсію в джунглі Читван (за витратами приблизно 150 $). Там ви зможете покататися на слонах, побачити крокодилів, поплавати в каное і вийти масу вражень. У такому випадку потрібно планувати зворотний виліт на 19 день.
-----------------------------------------
Менеджер туру: Андрій Романчук
Реєстрація: http://atu.in.ua/for-tourists/events/296-trekinh-tur-v-nepal-do-bazovoho-taboru-everestu/registration
----------------------------------------
Під управлінням iCagenda