Календар турів (2)


Київське діскавері - весняний сплав на каяках озерами і каналами Осокорків(2)

 Реєстрація закінчена
Категорія:
Сплав
Дата
05.05.2019 р.
Місце проведення
Ландшафтний парк "Осокорки" - Київ
Число місць
30
Місць лишилось
10
Телефон:
+38 067 174 90 58, +38 066 381 94 85(Андрій)     
E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Київське діскавері | Сплав озерами і каналами Осокорків

Майбутній ландшафтний парк "Осокорки"(Екопарк Осокорки) - це заливні луги Дніпра на південному сході Києва, унікальна територія, як для щільно забудованого міста, що пронизана каналами, великими і малими озерами, заростями болотяних рослин і гаями з вільх, осокорів, берези і верби. До будівництва Київської ГЕС, ці землі кожної весни під час повені затоплювались Дніпром. Після того як вода відходили, на лугах залишався мул, що є природній добривом і луги розцвітали смарагдовим різнотрав'ям, на них паслись лосі, олені, навкруги дзвенів пташиний спів, а в озерах залишалось безліч риби, яка не встигла відійти в Дніпро після нересту.  

Сьогодні ця територія ще жива. Хоч оленів і лосів тут вже не побачиш, але сюди продовжують прилітати лелеки, білі і сірі чаплі, дикі качки і баклани. Канали і озера повні риби. Жителі Осокорків люблять гуляти цими чудовими землями і баряться за створення на цій території великого ландшафтного парку. В 2016 році київські екологінчі активісти започаткували ініціативу зі створення екологічного парку "Осокорки", що може стати справжньою окрасою лівого берега Дніпра в Києві. 

Каякінг на заливних лугах особливо приємний, адже ми пройдемось каскадом озер, які з'єднанні протоками і каналами, заглянемо в самі недоступні місця парку, насолодимось прохолодним озерним бризом і скупаємось в чистих водах озер на самих диких пляжах.

ФотоАндрій Романчук, на каяках Осокірськими озерами

-------------------------------------------------------------------------

Дата мандрівки: 5 травня 2019 року

Вартість(все включено): 650 грн.;

Тривалість походу:  1 день

Кілометраж водою: 19 км;

Складність: для початківців;

Місце збору групи: 8.00 - пляж біля Південного мосту;

Місце фінішу: 17.00пляж біля Південного мосту;

Нитка: Дніпро - річка Підбірна - озеро Мартишів - Бобровий канал - озеро В'язки - озеро Тягле - Озеро Небреж - повернення; 

----------------------------------------------------------------------------------

Координатор сплаву і гід: Андрій Романчук

Реєстрація на мандрівку: http://atu.in.ua/for-tourists/events/236-kyivske-vylkovo-cplav-pivdennymy-osokorkamy-2/registration

-----------------------------------------------------------------------------------

Під час походу ми побачимо:

- як потрапити на каяку з Дніпра на Осокорківські озера?

- як правильно робити обнос гребель!?

- як виглядає "Київське Вилково"!? 

- які мілини може пройти каяк!? 

- знайдемо дикі місцини в місті Києві;

- побачимо рідкісних птахів;

- надихаємось чистим повітрям;

- посмакуємо смачною їжею на природі; 

- зробимо десятки красивих селфі.

---------------------------------------------------------

У вартість входить:

- харчування: смачний обідній перекус; 

- спорядження для сплаву: каяки, рятувальні жилети і весла;

- Послуги нашого гіда-провідника, та його помічника;

- Перевезення спорядження;

- Групова аптечка;

- Консультації з підготовки до походу

--------------------------------------------------------

Порядок оплати

Щоб забронювати місце в групі, потрібно внести передоплату в розмірі 50% від суми мандрівки. Рекомендуємо це робити якомога раніше. У разі відмови від сплаву передоплата не повертається. Інша частина суми здається інструкторові в перший день походу. Якщо зручно, можлива повна оплата переказом на картковий рахунок.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ДРУЗІ, ЩОБ ВЗЯТИ УЧАСТЬ В СПЛАВІ, РЕЄСТРУЙТЕСЬ, БУДЬ-ЯКИМ, ЗРУЧНИМ ДЛЯ ВАС, СПОСОБОМ:  

- Онлайн реєстрація: http://atu.in.ua/for-tourists/events/236-kyivske-vylkovo-cplav-pivdennymy-osokorkamy-2/registration

- Написати координатору в Фейсбук: https://www.facebook.com/a.romanchuk86

- Зателефонувати координатору: +38 067 174 90 58, +38 066 381 94 85(Андрій)     

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ДЕТАЛЬНА ПРОГРАМА СПЛАВУ: 

08.00 - збираємось на пляжі біля Південного мосту;  

08.00 - 9.00 - робимо розминку, проходимо інструктаж і сідаємо в каяки; 

9.00 - 10.00 - заходимо в річку Підбірна. 

10.00 - 11.00 -  в річці Підбірна нас чекає 2 обноси гребель, а після обносів, пройшовши півтора кілометри, ми увійдемо в канал, який поєднує річку Підбірну з озером Мартишів. 

----------------------------------------------

Про Осокорки - вперше село Осокорки згадане в документах 1070 року, коли київський князь Всеволод Ярославич подарував село Осокорки разом з переправою через Дніпро Видубицькому монастирю. Назва походить від Осокорів, гаї яких здавна росли поблизу тутешніх озер.

----------------------------------------------

Фото: Михайло Петелицький, проходження каналу між озерами Підбірна і Мартишів

----------------------------------------------

Річка Підбі́рна — це річка на Осокорках, ліва притока Дніпра. Розташоване на території садово-дачних ділянок Нижні Сади. Річка являє собою витягнуту вздовж Дніпра довгу вузьку водойму (довжина близько 4 км, ширина — 40-70 м), оточену з усіх боків дачними ділянками і каскад великих озер. У північній частині річка протоками з'єднується з озером Зариваха, а у південній — з озером Мартишів і ще двома дрібнішими озерами. Річка Підбірна - це ціла система. Річка в сучасному своєму стані бере початок з активних джерел найчистішого в києві озера Небреж. З Небрежа перетікає в озеро Тягле, далі через невеликий брід вода потрапляє в озеро В'язки, а з Вязок через кульверт в Бобровий канал, з Бобрового каналу води Підбірної наповнюють озеро Мартишів і озеро Святище. Далі річка витікає з озера Мартишів і через своє старе русло, що пролягає садово-дачними ділянками потрапляє в Дніпро в районі вулиці Малозимельної. 

----------------------------------------------

12.00  - 13.00 - проходимо озеро Мартишів і причалюємо до берега, щоб перепочити, скупатись і перекусити. 

----------------------------------------------

Озеро Мартишів - це озеро є одним з  найбільших озер Осокорків, озеро з'явилось в кінці двадцятого століття на місті кар'єру №2, в якому добувався пісок для будівництва нового району Києва "Осокорки". Озеро має значні глибини і чисту прозору воду. 

Озеро Мартишів з'єднується протоками і каналами з озером Святище і озером В'язки. За попередніми планами розвитку міста навколо каскаду з трьох великих озер - Тягле, Небреж і Мартишів - планувалося створити парк, проте депутатський корпус Київради за часів мера Омельченка віддала ці заповідні землі під забудову. Місцева громада активно бореться за збереження озер і хоче створити екологічний парк "Осокорки"

Довжина озера Мартишів близько 2 км. Найбільша ширина - 370 метрів. Озеро використовується для рекреації і рибальства. Знаходиться на балансі київського комунального підприємства Плесо.

---------------------------------------------- 

13.00 - 14.00 - сідаємо в каяки і продовжуємо досліджувати майбутній екологічний парк "Осокорки". Заходимо в протоку між озерами Мартишів і Святище, шукаємо вхід в "Бобровий канал", який поєднує озера Мартишів, Святище  з озером В'язки. Проходимо канал.

---------------------------------------------- 

Бобровий канал - є найцікавішою ділянкою маршруту, адже йти потрібно вузьким каналом, під очеретами і верболозами. По берегах каналу будемо спостерігати сліди бурхливої діяльності бобрів, що мають тут численні нірки і залишили після роботи зубами цілу алею з пеньків. 

---------------------------------------------- 

Фото: Андрій Романчук, проходження каналу між Озерами Мартишів і Тягле

Фото: Михайло Петелицький, проходження "Бобрового каналу" між озерами Мартишів і В'язки

14.00 - 15.00  - проходимо "Бобровий канал" і пройшовши через кульверт діаметром в 1 метр і довжиною три метри потрапляємо в озеро "В'язки". 

ФотоАндрій Романчук, вихід з Бобрового каналу - локація "труба".

ФотоАндрій Романчук, вихід з Бобрового каналу - локація "труба".

----------------------------------------------

Озеро "В'язки - це озеро природного погодження, яке з'явилось після відступу русла Дніпра на захід на місці великої річкової ями, або мереж донних джерел. На жаль екосистема озера зазнала в 2016 році руйнації через нелегальний намив піску. Екологічним активістам і правоохоронцям вдалось закрити нелегальну копальню, озеро активно самовідновлюється і повертає собі колишню красу. 

----------------------------------------------

15.00 - 16.00 - Проходимо протоку між озерами В'язки і Тягле. Півтора кілометри озером Тягле і ми доходимо до перешийку між Тяглим і самим чистим осокірським озером Небреж. Небреж є великим озером Джерелом з якого, через два кульверти і витікають води річки Підбірна.

----------------------------------------------

Великі озера Осокорків - це велети, які з'явились за рахунок видобутку піску. Наприклад, озера Мартишів, Небреж і Тягле на мапах середини двадцятого століття показані, як заливні луги з численними невеликими озерцями і протоками між ними. Коли на Дніпрі не було гребель, кожного року весною, луги заливались повеневими водами Дніпра. 

----------------------------------------------

16.30 - зайшовши в озера в Небреж ми візьмемо курс до фінішу нашого маршруту.  

17.00 -  фінішуємо на пляжі біля Південного мосту. Супер, ми пройшли 18 кілометрів водою і тепер нам гарантовано гарний настрій і хороший сон. Сьогодні ми ще більше дізнались про місто в якому живемо і про дозвілля, яке може бути не виїжджаючи за межі Києва.

---------------------------------------------

ДРУЗІ, ЩОБ ВЗЯТИ УЧАСТЬ В СПЛАВІ, РЕЄСТРУЙТЕСЬ, БУДЬ-ЯКИМ, ЗРУЧНИМ ДЛЯ ВАС, СПОСОБОМ:  

Онлайн реєстрація: http://atu.in.ua/for-tourists/events/236-kyivske-vylkovo-cplav-pivdennymy-osokorkamy-2/registration

- Написати координатору в Фейсбук: https://www.facebook.com/a.romanchuk86

- Зателефонувати координатору: +38 067 174 90 58, +38 066 381 94 85(Андрій)     

Дякуємо, 

З повагою "Тойвоклуб"

 ---------------------------------------------------------------------

Місце збору нашої групи на мапі Києва: 

 
 

Всі дати

Захід: 05.05.2019 р.
 

Під управлінням iCagenda