Базовий табір Евересту. Трекінг в Непалі. 16 днів
Трекінг до базового табору Евересту, зі сходженням на гору Калапатар 5643 метрів над рівнем моря.
Йдемо без наметів, живемо в лоджах і там же харчуємося стравами непальської і європейської кухні.
--------------------------------
Дата проведення: 23 листопада - 7 грудня 2019 року;
Вартість участі: 700$ (першим чотирьом учасникам знижка 50$);
Рівень складності: вище середнього.
--------------------------------
Менеджер мандрівки: Андрій Романчук
Реєстрація за посиланням: http://atu.in.ua/for-tourists/events/684-bazovyi-tabir-everestu-trekinh-v-nepali-16-dniv/registration
--------------------------------
У вартість включено:
- Трансфер з аеропорту і в аеропорт Катманду;
- Проживання в готелі в Катманду, в лоджах під час трекінгу;
- Дозвіл уряду Непалу для відвідування національного парку Сагарматха.
Додатково оплачується:
- Авіапереліт в Непал близько 500$;
- Внутрішній авіапереліт "Катманду-Лукла-Катманду" близько 360$;
- Непальська віза - 40$;
- Харчування під час усієї подорожі 20-30 $/день;
- Послуги портера близько 1$ да 1кг в день;
- Страховка близько 40$;
- Відвідування пам'яток 30-40$;
- Витрати на сувеніри від 0 до безкінечності :);
Разом бюджет поїздки може скласти 2300-2600 $
----------------------------------
У групі є 10 місць.
-----------------------------
Для бронювання місця потрібно:
1. Зареєструватись за посиланням: http://atu.in.ua/for-tourists/events/684-bazovyi-tabir-everestu-trekinh-v-nepali-16-dniv/registration
2. Купити (оплатити авіаквиток);
2. Внести передоплату оргвнеску 200$.
Якщо вас 3-е або більше - знижка 10% на всіх.
----------------------------------
Програма мандрівки:
День 1.
Прибуття в столицю Непалу місто Катманду. Зустріч групи в аеропорту, трансфер в готель. Після відпочинку йдемо знайомиться з азійським містом. Відвідаємо туристичний квартал Тамеле, відвідаємо прилеглі храми - їх тут багато. Ніч в готелі.
День 2.
Переліт з Катманду в Луклу (2827м) на невеликому літаку (приблизно 45 хвилин льоту). Цей політ запам'ятається вам надовго - злітна смуга починається обривом, а закінчується скелею. Приходимо до тями після перельоту, оглядаємо пам'ятки Лукли. Після чого ми починаємо трек до Пхакдінгу (2610 м). У цей день ми побачимо шеститисячник Кусум Кангра (6367м) і Тамсерку(6608м), який дозволить нам випробувати гострі відчуття під час проходження по підвісному мосту. Ночівля лоджі. Перехід близько 4-х годин.
День 3.
Перехід в Начме-Базар столицю Шерпів. Нас чекає затяжний підйом вздовж долини річки Дудх Коси до Намче-Базару. Намче-Базар (3440м) - відправна точка всіх експедицій на Еверест. Тут можна знайти різні магазини спорядження, готелі на будь-який смак.
Висота дається взнаки й тому сьогодні день акліматизації в Намче-Базарі. З ранку можна докупити спорядження, після чого група відправляється в радіальний вихід без рюкзаків.
День 4.
Акліматизація в Намче Базарі. Відвідаємо музей альпінізму, з якого відкривається прекрасний вид на два восьмитисячники району - Еверест (8848м) і Лходзе (8501 м). По прибуттю в село Кумджунг відвідування монастиря, де зберігається скальп Снігової людину. З цього села відкривається вид на величну гору Ама-Даблам (6856 м). Потім повертаємося в Намче-Базар і ночуємо в лоджі.
День 5.
Відразу за Намче-Базаром починається стежка неймовірної краси. Це траверс з незначними перепадами висоти і шикарними видами. Праворуч від нас сяють снігами шеститисячники Тамсерку і Ама Даблам. А в гарну погоду, можна розгледіти вершину Евересту.
Обідаємо в селі Пхункі Тенга, проходимо черговий підвісний міст і після армійського КПП починаємо 600-метровий підйом до селища Тенгбоче. Буде жарко і весело (не переїдайте за обідом).
Після втомливого набору висоти, збираємось в Тенгбоче, в ресторанчику біля воріт знаменитого буддійського монастиря - найбільшого в регіоні. Якщо пощастить, то ми зможемо подивитися як тут проходить служба або малюють пісочну мандалу.
Від монастиря до нашого нічлігу всього 30 хвилин легкого спуску. Зупиняємося в селі Дебоче (3710 м).
Час в дорозі - 6 годин, набір висоти - 800м, спуск - 400 м.
День 6.
Вранці знову перетинаємо річку. Ми йдемо вгору за течією, до грандіозного льодовика Кхумбу (до нього ще 2 дні). Відразу за мостом починається підйом, за підйомом село Пангбоче, де ми сьогодні ночуємо. Селимося в лоджі і йдемо на акліматизаційну радіалку в базовий табір Ама-Даблам (4500 м).
Перетинаємо річку трохи вище Пангбоче і починаємо затяжний підйом до пастуших стоянок Рала Кхарка і Лхабарма (приблизно 4200 м). Якщо дозволить час і самопочуття, то набираємо ще 300 метрів висоти і приходимо до базового табору Ама-Даблам (4500 м). До вечора повертаємося в Пангбоче. Радіалка займе від 4 до 7 годин часу.
Час в дорозі: 5-8 годин, набір висоти - 800 м, спуск - 100 м.
День 7.
Дінгбоче (4360 м), Радіалка на 5000 метрів над рівнем моря.
Біля злиття річок Імджа Кхола і Кхумбу Кхола проходимо міст і починаємо підйом до місця сьогоднішньої ночівлі - селищу Дінгбоче (4360 м). Заселяється в лодж, обідаємо, і вирушаємо в вечірню радіалку по відрогу сусідньої гіри Нагартсанг (5551 м).
Час в дорозі - 5 годин, набір висоти - 600 м, спуск - 100 м.
День 8.
Радіалка в Чукунг (4750 м), сходження на Чукунг-Рі або базовий табір Айленд-піку.
Ми добре піднялися, перш ніж йти далі вгору, ми повинні дати організму час для адаптації. Тому сьогодні і будемо знову ночувати в Дінгбоче (4360 м). А щоб зайняти чимось день, підемо в радіалку в село Чукунг (4750 м), що розташоване біля підніжжя льодовика Лхотзе (це на пів-шляху до Айленд-піку).
Час в дорозі - 9 годин, набір висоти - 600 м, спуск - 600 м.
День 9.
Дінгбоче -Дугла (4600 м), Лобуче (4940 м)
За Дінгбоче ми піднімаємося на невелике плато і пару годин йдемо траверсом по ненапряжний стежці з панорамними видами. У села Дугла (вона складається аж з трьох будинків) влаштовуємо перекус і готуємося до набору висоти. Нам належить піднятися на 300 метрів (уявіть собі ці масштаби), щоб піднятися на передній край моренного валу льодовика Кхумбу.
На перевалі Тхокла розташований меморіал загиблим альпіністам - численні кам'яні тури, молитовні прапорці лунгта і пам'ятні таблички. Зазвичай по той бік перевалу земля вже покрита снігом, тому тут ми зробимо привал, щоб перевзутися в черевики. Адже до цього ми йшли переважно по сухим ґрунтовим стежках, де спокійно можна було ходити в легких трекінгових кросівках.
Ще приблизно годину шляху і ми в селищі Лобуче (4940 м). Заселяється в лодж, поповнюємо запаси чаю в термосах і йдемо в вечірню радіалку. Як завжди, щоб добре спати вночі потрібно не лінуватися, а набрати 200-300 метрів. Зазвичай йдемо на край гори Лобуче Східний (6119 м), проте в разі негоди можемо вибрати більш короткий маршрут і сходити на морений гребінь.
Час в дорозі - 5 годин, набір висоти - 800 м, спуск - 200 м.
День 10.
Горакшеп (5170м), Кала-Патхар (5550м)
Починається один з найважчих днів подорожі. Стежка до базового табору Евересту, як і раніше широка і полога, але йти важко через висоту і нестачю кисню в повітрі. Продовжуємо повзти, по кам'яному хаосу уздовж льодовика Кхумбу.
Ще до полудня приходимо в Горак Шерпа (5170 м), селимося в притулок і обідаємо. Якщо небо чисте то тут же збираємо рюкзаки для кульмінаційної радіалки. Нагорі буде дуже холодно і вітряно - щоб спокійно посидіти на вершині вам знадобиться весь теплий одяг (рукавиці!).
Ми йдемо на гору Кала-Патхар (5550 м). Звідси вона виглядає абсолютно несолідно - такий собі чорний горбок на тлі величного семитисячника Пуморі. Але не чекайте легкої перемоги - дорога до вершини розтягнеться в кілька годин нескінченної боротьби зі своєю слабкістю.
Знаєте навіщо ми сюди залізли? Кала-Патхар це оглядовий майданчик - звідси чудово видно Еверест (нарешті!) та нескінченні простори льодовика з ледве помітними наметами базового табору. Сидимо, п'ємо чайок і думаємо про сенс життя.
Ніч в Горак Шерпа.
Час в дорозі - 3 години, набір висоти - 300 метрів над рівнем моря.
День 11.
Базовий табір Евересту (5316 м), Феріча (4270 м)
Йдемо в радіалку в Базовий табір. Стартуємо дуже рано, з першими променями сонця. Перш ніж вийти пакуємо рюкзаки і звільняємо кімнати - до полудня сюди прийде нова хвиля бажаючих побачити Еверест, а ми можемо і не встигнути повернутися до цього моменту.
Після повернення в Горак Шерп, надягаємо рюкзаки і починаємо спуск.
Наш завдання - максимально скинути висоту, добігти за сьогодні до Феріча (це поруч з уже знайомим вам Дінгбоче).
Йдемо по широкій долині уздовж річки Лобуче Кхола. Прямо по курсу знову гора Ама-Даблам. Ніч в Феріча (4270 м).
Час в дорозі - 12 годин, набір висоти - 200м, спуск - 900 м.
День 12.
Спуск в Намче Базар (3440 м)
Продовжуємо спуск. Після кількох днів кам'яно-крижаної пустелі вкрай приємно бачити дерева і траву.
У Намче-Базарі починаємо наводити довідки про погоду в Луклі, інструктор зв'язується з авіакомпанією і підтверджує бронь.
Час в дорозі - 9 годин, набір висоти - 300м, спуск - 1000м.
День 13.
Намче Базар - Лукла (2800 м)
Спускаємося в зону лісу. Тут незвично тепло і багато кисню. Разом з цим сьогодні великий по відстані перехід. Приходимо в Лукла тільки ввечері.
По приходу в Луклу ще раз підтверджуємо зворотні квитки на літак, дізнаємося метеозведення і лише після цього розслабляємося.
Час в дорозі - 8 годин, набір висоти - 300 м, спуск - 1000 м.
День 14.
Переліт в Катманду.
З самого ранку сидимо на аеродромі і чекаємо свій рейс. Якщо пощастить з погодою, відлітаємо в Катманду і вже через півгодини обливаємося потом в незвично гарячому і галасливому місті. Якщо не пощастить, переброніруем квитки на завтрашній рейс. Добре, що у нас є цілий день в запасі (завтра).
Час в дорозі: 7 годин.
День 15.
День в Катманду. Боднатх. Пашупутінатх.
День 16.
Мавпячий храм Своямбунатх або Патан. Вечером виліт додому.
--------------------------------
Менеджер мандрівки: Андрій Романчук
Реєстрація за посиланням: http://atu.in.ua/for-tourists/events/684-bazovyi-tabir-everestu-trekinh-v-nepali-16-dniv/registration
--------------------------------
Календар мандрівок клубу на 2019 рік: http://atu.in.ua/articles/info/kalendar-pokhodiv-v-himalai-i-karpaty-na-2019-rik-vid-hida-oleksiia-lytvynenka-i-klubu-osoznanni
--------------------------------
На мапі місце старту маршруту - аеропорт міста Катманду:
Під управлінням iCagenda