Календар турів (2)

Немає заходів в календарі

Мандрівки від клубів України

Previous MonthNext Month
Листопад 2024
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Велотур Хорватією - 10 днів над Адріатикою

 Реєстрація закінчена
 
0
Категорія:
Велопохід
Дати
14.09.2018 р. 00:00 - 23.09.2018 р. 00:00
Місце проведення
Далмація, Хорватія - Спліт(місто збору групи)
Число місць
18
Місць лишилось
18
Телефон:
+38 066 381 94 85, +38 067 174 90 58
E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Велотур по Хорватії

У велотурі по Далмації нам не потрібно вибирати між морем і горами, у нас буде все. Після гірських маршрутів ми будемо ніжитися на пляжах небесно-блакитний Адріатики, культурна програма буде проходити серед романтичних вуличок старих міст з черепичними дахами, гастрономічним одкровенням ми будемо віддаватися в маленьких місцевих ресторанчиках. Поїхали!

----------------------------------------------

Дата: 14 - 23 вересня 2018 року;

Регіон: Хорватія

Формат: комфорт

Рівень: легкий

Тривалість: 10 днів

Вартість: 590 EUR

------------------------------------------------------

Менеджер мандрівки: Андрій Романчук

Реєстрація: http://atu.in.ua/for-tourists/events/386-velotur-po-khorvatii/registration

------------------------------------------------------ 

У вартість включається:

- проживання в апартаментах: 9 ночей;

- внутрішні переїзди: автобус Спліт - Скрадін, пороми: Макарська - Сумартін, Супетар - Спліт;

- транспортування багажу;

- супровід інструктора.

У вартість НЕ входить:  

- авіаквитки~350 EUR (Київ-Спліт);

- харчування;

- прокат велосипедів ~ 100 EUR;

- вхідні квитки та екскурсії; 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Програма

0-й день

Прилітати слід в аеропорт Спліта. Рекомендуємо зробити це на день раніше, щоб зняти втому від дороги і налаштуватися на відпочинок в Хорватії. Проведіть цей додатковий день в Трогір, одному з найкрасивіших містечок Далмації, який знаходиться всього в 5 км від аеропорту. Тут є все те, заради чого їдуть до Хорватії: чисті пляжі з прозорою водою для купання, історичний центр зі списків ЮНЕСКО, для прогулянок і затишні ресторанчики з найсвіжішими морепродуктами для насолоди.

1-й день

Сьогодні підтягуються ті, хто не мав можливості прилетіти раніше. Після обіду на замовному автобусі переїжджаємо в Скрадін, столицю національного парку Крка. Тут однойменна річка утворює цілий каскад водоспадів і озер. Весь цей водний світ потопає в зелені дерев і доступний для медитативних прогулянок і споглядання завдяки сотням метрів дерев'яних доріжок. Крку називають "малими Плітвіцькі озера". Водоспади Крки мають важливу перевагу перед своїми старшими побратимами - тут можна купатися!

Увечері - спільна вечеря в Коноба. Так називають локальні ресторанчики, де готують національну кухню. Особливо приємно ходити в невеликі сімейні коноби, де офіціантом може виявитися сам господар або його син, а після вечері вам запропонують комплімент від закладу: домашній десерт або смачну граппу власного приготування.

Автобус - 65 км

2-й день

Сьогодні ми сідаємо на байки, щоб розвідати найцікавіші місця національного парку Крка. Почнемо з невеликого перевалу. Вид, що відкривається за ним, винагородить за витрачені зусилля. Річка, вирвавшись з каньйону, заливає широку долину і утворює озеро. На гладкому оці озера як зіниця застиг острівець Вісовак. Теракотовий дах францисканського монастиря відображаються в темно-синіх водах озера, як ніби велетень розглядає дахи Шибеника в 10 кілометрах звідси. До монастиря можна дістатися на паромі. Вся екскурсія займає близько години.

У другій половині дня переїдемо до найцікавішого місця національного парку - водоспаду Ськрадінській бук. Категорично рекомендуємо пройти маршрут, що веде від нижнього каскаду до незліченних озер, водоспадиків і струмочків верхніх каскадів. Приємна прогулянка займе годину або півтора.

Увечері - сімейна вечеря в Коноба. Хорватія схиляє до посиденьок великою дружною компанією. Найцікавіші страви можна замовити тільки на 2 і більше персон. Наприклад, знаменита пеку. Замовляти її потрібно за кілька годин, а то й за день! М'ясо баранчика або восьминога (по-хорватські хоботніца) з овочами і секретними травами довго нудиться в печі в спеціальній глиняній посудині. Ніжність і смакота цієї страви зводять з розуму!

Веломаршрут - релакс 30 км, набір висоти +720 м.

3-й день

Переїжджаємо в Шибеник. Згадайте все, що ви чули про колориті середземноморські міста, і знайдіть це тут! Вузенькі вулички, провулки, драбинки, дворики, склепіння, арки - неба практично не видно, але стіни і мостові, відполіровані до блиску, сліплять далматинським білим вапняком. З сувенірних крамниць прилітає запах лаванди, а з харчевень - аромат домашньої їжі. На широкій набережній з пальмами поблискують боками яхти. Гуляючи вулицями Шибеника, мимоволі згадуєш Італію. І не даремно! Далмація кілька століть була в складі Венеціанської республіки, що сильно вплинуло на архітектурний вигляд прибережних містечок.

До речі, назва міста ніяк не пов'язане з українським словом "шибеник" - шибеник або людина, гідний шибениці, негідник і розбишака. Це найчастіше питання, яке задають туристи :-) Друге питання - хто всі ці люди на фасаді собору Святого Якова? 74 зображення людських голів у натуральну величину складають цілу колекцію типажів і емоційних станів! Меценати будівництва собору або друзі архітектора, кого зобразив архітектор, достеменно невідомо.

З цього моменту подальший маршрут нерозривно пов'язаний з морем. Солоний морський бриз і пряний запах південних сосен стануть нашими супутникам. Ночуємо в Примоштені. Стара частина міста розташована на острівці, що примостився біля самого берега і сполучений з материком лише вузькою смужкою суші - звідси і назва.

Велотур Релакс 47 км, набір висоти +866 м.

4-й день

Хочете розповім, як правильно почати день в Примоштені, та й будь-якому іншому прибережному містечку Далмації? Вийдіть на просторий гальковий пляж з видом на старе місто, пориньте в прозорі води Адріатики, і з'їжте вже, нарешті! цієї свіжої випічки, запах якої дражнив вас останню годину!  

Наш маршрут йде в гори, щоб ввечері знову повернутися до моря вже в Трогире. Це зовсім інша Хорватія. На дорогах практично немає трафіку, зате на узбіччях, як в музеї, стоять автомобілі якихось доісторичних років випуску. А якщо звернути на одну з бічних доріжок, потрапляєш в лабіринт кам'яних стін між нескінченними оливковими гаями. У мініатюрних гірських селах все складено з каменю: і вулиці, і будинки, і дахи. На каменях гріються ящірки, боязко позираючи на кішок, які не чекають можливості за ними поганятися. Здається, що в селі жодної живої душі. Але це не так. Проходячи повз один з будинків, бачиш раптом в трохи прочинені ворота стару в чорній хустці, що нерухомо сидить на грубо збитому табуреті посеред двору. Скільки вона так сидить, незрозуміло ...

Знайомство з провінційної Хорватією було б неповним без спілкування з місцевими жителями. Одне з найтепліших спогадів подорожі - відвідування сім'ї, яка займається вирощуванням оливок. Господарі дуже гостинні і радо пригощають своєю продукцією: власне оливками, місцевими закусками і домашніми смачними наливками. Тут же можна придбати один з кращих хорватських сувенірів - пляшечку оливкової олії.

Веломаршрут Релакс - 35 км, набір висоти +600 м.

5-й день

Легкий день, приємний :-) Між Трогире і Сплітом розкинулося містечко Каштела, який отримав свою назву завдяки 13 венеціанським фортецям, побудованим в XV-XVI століттях для захисту від турків. Будемо реалістами - збереглося їх набагато менше :-) Зате 16 км берегової лінії Каштелу - це безперервне чергування міської набережної з пляжами. Так ми і будемо рухатися в сторону Спліта: то валятися на пляжиках, то пити капучіно в кафе на набережній.

Спліт - друге за величиною місто Хорватії. Він знаменитий перш за все палацом римського імператора Діоклетіана (III ст н.е.). Ця непересічна людина зробила кар'єру від сина вільновідпущеника до імператора, успішно правив Римською імперією 30 років, а потім добровільно відмовився від влади і виїхав насолоджуватися життям сюди в Далмацію. Незабаром після його відходу прибули гінці з проханням повернутися і припинити боротьбу, що розгорілась за владу. Відповідь Діоклетіана увійшла в історію: "Якби ви бачили, яка капуста у мене вродила, ви б не стали звати мене назад!" Палац на подив непогано зберігся і, звичайно, внесений до списків ЮНЕСКО. На трьох гектарах території гармонійно поєднались сфінкси з Стародавнього Єгипту, римські палаци, середньовічні храми і сувенірні лавки. Як і у випадку з Трогіром ми пропонуємо в Спліті професійну екскурсію від місцевого гіда.

Веломаршрут - релакс 29 км, набір висоти +216 м.

6-й день

Те що ми зупинилися в найбільшому місті Далмації не означає, що ранковий пляж відміняється! Зазвичай ми селимося біля гори Мар'ян, на якій розбитий парк з самими безлюдними пляжами Спліта. Після купання можна зайти в пекарню за свіжою випічкою. Це такий вид випічки з листкового тіста з начинкою з м'яса, сиру або яблук. 

Ситі і задоволені ми знову висунемося в гори. Довжина підйому компенсується м'якістю нахилу, а після перевалу нас чекає вражаючий вид на каньйон річки Цетіна. У місці її впадіння в море знаходиться Оміш, один із найзатишніших містечко Далмації! Тутешні ресторанчики запам'ятовуються приємною атмосферою, незрівнянною кухнею і витонченої подачею. 

На наступний ранок візьміть велосипед і відпрацюйте вчорашні калорії, заїхавши до фортеці Старіград (остання частина шляху пішки по крутій стежці). Зверху відкривається дивовижний краєвид на каньйон Цетіне, червоні дахи Оміша і синє море до горизонту. Дуже добре видно острів Брач, де ми будемо післязавтра. Якщо настрої на подвиги з ранку немає, обмежтеся фортецею Мирабела, яка знаходиться прямо в місті. Розташування цієї фортеці дає додаткові акустичні переваги. Під час облоги крики і постріли захисників багаторазово відбивалися від скель і змушували атакуючих сильно переоцінити чисельність гарнізону і відступити. Обидві фортеці належали піратам, які безроздільно панували над тутешньої акваторією. Навіть венеціанці змушені були з ними домовлятися, чим сучасні жителі Оміша дуже пишаються.

Веломаршрут релакс 33 км, +760 м

7-й день 

Сьогодні найскладніший день туру, і пейзаж стає ще драматичнішим. Благо, що зараз сезон інжиру, і можна поласувати цим солодким і калорійним фруктом перед черговим підйомом. Особливо вражає масив Біоково, вершини якого схожі на кам'яні піраміди. Але найбільш приголомшливий вид чекає нас далі, коли ми під'їдемо до крайки гір, які стіною зупинилися біля самого моря. Під нами вся Макарська рів'єра. Дуже важко встояти перед спокусою і не спуститися до одного з ідилічних пляжів з прозорою блакитною водою в обрамленні південних сосен. Пообідаємо на пляжі Пунта Рата, над яким майорить блакитний прапор, який свідчить про найвищі стандарти чистоти і екологічності. Заночуємо в містечку Макарська.

Веломаршрут Релакс 54 км, набір висоти +1173 м 

8-й день

У Далмації близько тисячі островів. Наша подорож було б неповною без відвідування хоча б одного з них. Рано вранці сідаємо на паром, який відвезе нас на острів Брач. Брач вважається самим велосипедним островом Хорватії. Напевно, завдяки розвиненій мережі доріг, на яких практично відсутній трафік. Життя на острові набагато повільніше, а на пляжах практично немає людей. За протокою видно вражаючі гори, з яких ми спустилися вчора.

Веломаршрут Релакс - 41 км, набір висоти +975 м.

9-й день

Сьогодні самий ледачий день. Ранок можна провести на пляжі або неспішно попиваючи каву за столиком прямо на березі моря. Потім короткий переїзд через містечка, які тут на острові здаються зовсім Вже іграшковими. А далі великий білосніжній паром відвезе нас в Спліт. Прощальна вечеря і прогулянки по вечірньому Спліт, життя в якому вирує до пізньої ночі.   

Веломаршрут релакс 12 км, набір висоти +175 м.

10-й день

День розльоту. Можна скупатись на пляж, докупити сувенірів, послухати Промова Діоклетіана, Який виходить на головну площу щодня, рівно о 12:00, ще раз замовити місцевих делікатесів в ресторанчику і з блаженною посмішкою сісти в літак.

---------------------------------------------

Календар мандрівок клубу на 2018 рік: http://atu.in.ua/component/spidercatalog/showproduct/132/75/0/Velovuyki 

---------------------------------------------

На мапі місце зустрічі групи - аеропорт міста Спліт в Хорватії: 

 
 

Всі дати

Захід: від 14.09.2018 р. 00:00 до 23.09.2018 р. 00:00
 

Під управлінням iCagenda