Трекінг-тур в Непал «Базовий табір Аннапурни»
Найкращий спосіб познайомитися з великим Непалом - відправитися в подорож до базового табору великої Аннапурни. Наш шлях буде лежати до самого серця крижаної красуні, і в процесі цього захоплюючого трекінгу ви зможете сповна насолодитися видами величних Гімалаїв, яскраво-зелених тропічних джунглів біля підніжжя гір і крижаними скелями, що підносяться до самих хмар. Висота, яку ми з вами підкоримо - 4 200 м!
В цей похід можуть відправитися навіть новачки, що є одним з основних його переваг.
-------------------------------------------------------
Вартість: 590 $
Тривалість: 15 днів
Дати мандрівки: 17 - 31 березень 2018
Менеджер туру: Андрій Романчук
Реєстрація на мандрівку: http://atu.in.ua/for-tourists/events/295-trekinh-tur-v-nepal-bazovyi-tabir-annapurny/registration
------------------------------------------------------
У вартість входить:
- Всі необхідні дозволи і перміти: пропуск в національний парк Аннапурна (парк Сагарматха), ТИМС (id-картка треккера);
- Проживання в лоджах на маршруті;
- Проживання в готелях в Катманду і Покхарі;
- Послуги російськомовного гіда;
- Послуги непальського гіда;
- Консультації з підготовки до треку;
- Допомога з купівлею авіаквитків;
- Групова аптечка.
У вартість не входить:
- Авіапереліт (від 450 $);
- Харчування (близько 20-25 $ на день);
- Непальська віза (30 $);
- Переїзди по маршруту (близько 50 $);
- Страховка;
- Послуги портерів (за бажанням);
- Решту витрат, які не вказані в програмі.
------------------------------------------------------
ОПИС МАРШРУТУ ПО ДНЯХ
ДЕНЬ 1
Виліт в Непал.
Ми координуємо процес придбання авіаквитків і заздалегідь створюємо загальний чат для всіх учасників туру. Тому ви познайомитеся один з одним ще задовго до особистої зустрічі в Катманду. Що стосується вартості авіаквитків - вона залежить від авіакомпанії, але в середньому вони обійдуться близько 450-500 $ (в обидві сторони). Найбільш оптимальні ціни і комфортні умови пересадки можна знайти у компаній AirArabia і FlyDubai.
ДЕНЬ 2
Прибуття в Катманду.
Відразу ж після прибуття в аеропорту Катманду, необхідно купити туристичну візу, її вартість становить близько 25 $ на 15 днів. Після оформлення візи вам необхідно приїхати в готель, в якому ми забронювали номери заздалегідь, він знаходиться в туристичному кварталі - Тамеле. По приїзду в готель вас зустріне інструктор, який прилітає на кілька днів раніше з метою оформлення для всієї групи пропуску в національний парк Аннапурни. Він допоможе вам розміститься в готелі, необхідно так само показати йому ваше спорядження (якщо раптом виникне гостра необхідність, то його завжди можна докупити). Також інструктор розповість, де саме можна прогулятися по місту, щоб побачити всі його визначні пам'ятки. У перший же вечір ми зможемо близько познайомитися з непальської кухнею, і обов'язково - раніше лягти спати, адже необхідно відпочити після перельоту, відновити сили і підготуватися до завтрашнього дня.
ДЕНЬ 3
Автобус в Покхару - Озеро Фева.
Сьогоднішній день ми почнемо досить рано. З собою з готелю ми беремо тільки найнеобхідніше (інше можна залишити в номері готелю), снідаємо і йдемо на автобусну зупинку. Близько 7 години ми проведемо в дорозі, але це буде дуже цікаво: ми будемо спостерігати як миготять картинками околиць міста Катманду, далі шлях лежатиме через пухнасті зелені джунглі і як тільки ми з них виїдемо, то зможемо побачити надзвичайну красу - білосніжну вершину, самий центр Аннапурни.
Шлях тримаємо в Покхару. По прибуттю ми насамперед знімемо кімнату в готелі, де і залишимо свої речі і потім підемо до озера Фева. Покхара воістину дивовижне місце, де кожен турист повинен пройти своєрідний обряд - спершу Ви повинні покататися по озеру на човні, потім - відвідати індуїстський храм, що знаходиться безпосередньо на озері, ну і наостанок необхідно піднятися наверх по Ступі Миру. Як тільки ви зайдете на саму вершину, озирніться навколо - це неймовірне відчуття, ніби видно край Землі. З одного боку - на душі стає так спокійно, а з іншого боку - переповнюють емоції і адреналін, адже нас ще чекають неймовірні пригоди і подорож тільки почалося.
ДЕНЬ 4
Наяпул - 1000 ступенів - Уллері (2080 м).
Наступний день - підйом о 6-7 ранку (не пізніш). Швидкий сніданок в готелі, збираємося і вирушаємо до містечка Наяпул. Тривалість шляху приблизно 2-3 години. Як тільки приїжджаємо до кінцевої точки маршруту, рухаємося пішим ходом по невеликому селі Біретанті. По дорозі пройдемо повз гори Мачапучаре. У це складно повірити, але всього через 8 днів ви будете йти назад, і розрізняти всі вершини, які ми пройшли.
Добираємося до Біретанті, відзначаємо свої пропуску в національний парк Аннапурни. Наймаємо джип і їдемо ще 7 кілометрів до села Тікхедунга. Таким чином, ми зберігаємо свої сили для більш складних ділянок. Першим нашим випробуванням буде перехід по підвісному мосту прямо над дуже красивим гірським водоспадом, де починається підйом «1000 сходин». Для Непалу це звичайний набір висоти - близько 500 метрів, по великим сходами, що складаються з каменю. Головне - не бігти швидко, важливо дати вашому серцю адаптуватися до такого типу навантажень.
Ми добираємося до селища Уллері, який знаходиться на висоті 2080 м. Над рівнем моря, там влаштовуємось на нічліг.
ДЕНЬ 5
Горепані (2860 м), гора Пун Хілл (3193 м).
Сьогодні, як зазвичай, ми встаємо рано вранці, і при гарній погоді можемо побачити далеко величезну вершину - це пік Хінчулі (6441 м.). Вже через пару днів ми обійдемо стороною цю гору, щоб проникнути в саме серце Аннапурни - Святилище Аннапурни.
Продовжуємо своє сходження в гору більш повільно і акуратно ніж раніше, тому що вчорашній день ми були на відкритому просторі, підніматися дуже легко, а сьогодні наш шлях лежить через рододендроновий ліс (рододедрон - це екзотичне дерево, з дуже великими листям і квітами). Але дивимося в обидва - на гілках цих дерев можна зустріти мавпочок.
Як тільки закінчиться ліс, ми побачимо перед собою досить велике селище - Горепані, знаходиться воно на висоті 2 860 метрів, з казково красивим видом на гору Дхаулагирі, що на висоті 8 167 метрів.
Саме в селі Горепані у нас за планом ночівля. Часу буде досить, ми зможемо залишити речі в селі і без нічого прогулятися на сусідню вершину - Пун Хілл, що знаходиться на висоті 3 193 метра. Це буде невелике тренуванням, перед завтрашнім набором висоти. Потім, зробивши кілька фото і подолавши нову, на сьогодні, висоту ми вирушаємо назад в село.
З вікон нашого лоджа відкриються шикарні картини вечірнього заходу. Загорнувшись у теплі речі, будемо відігріватись, адже на вулиці помітно похолодає.
ДЕНЬ 6
Перевал Деуралі - Тадапані - Кімронг.
Сьогодні нам належить дізнатися, наскільки барвиста ця країна!
Ми встаємо ще до світанку, збираємося і влітаємо в потік туристів, що цілеспрямовано рухаються до вершини - Пун Хілл. Туристів буде багато, тому ідеальним варіантом для кожного буде йти вроздріб, щоб кожен турист нашої команди зміг йти в зручному йому темпі. Зустрічаємося ми в кінці цієї стежки, прямо у вежі. З цієї висоти відкриваються неймовірної краси панорами, які ви ніде більше не побачите! Робимо фото на пам'ять і спускаємося назад в село. Там ми підкріпимося, збираємо рюкзаки і висуваємося до наступної точки.
По дорозі відкриваються дивовижні пейзажі: густонасаженний ліс розступиться на мить, і неможливо відірвати погляд від цих приголомшливих видів! Зліва - білосніжні гірські вершини, а праворуч - густий, зелений, безкрайній лісової масив.
Перша половина дня - підйом до перевалу Деуралі, на висоту 3 100 метрів. У лісі рододендрони плавно змінять гімалайські сосни. Далі по стежці у нас будуть кілька знижень по висоті, де ми побачимо неймовірної краси гірські каскади й чарівні водоспади.
Далі ми піднімемося по кам'яних сходах до селища Тадапані, що на висоті 2 630 метрів. Звідти видно силует гори Мачапучаре, відомої так само як «Риб'ячий хвіст», знаходиться він на висоті 6 997 метрів. Потім ми спустимося назад вниз, гарненько пообідаємо і зробимо останній на сьогодні ривок - через густий ліс доберемося до невеликого селища Чіуле - 2 200 м.
ДЕНЬ 7
Американські гірки - Чомронг - Сінува (2340 м).
Прокинувшись рано вранці, робимо зігріваючу і бадьору руханку, снідаємо і вирушаємо в дорогу. Сьогоднішній день буде на порядок складніший, ніж всі попередні, але особливого набору висоти не буде. Вся складність полягає в тому, що стежка, по якій ми йдемо, буде то втрачати висоту, то знову набирати її. Якщо у вас з собою є плеєр або телефон і навушники, то сміливо включайте улюблену музику або аудіокнигу і крокуйте вперед. По-перше, шлях виявиться набагато легше, ніж ви припускали, а по-друге - настрій буде набагато краще, і час пройде швидше.
Незабаром ми підійдемо впритул до селища Чомронг - висота 2 170 метрів. Тут ми зупинимося на обід і гарненько підкріпимося. Наша кінцева точка знаходиться на тій стороні від ущелини. Вже видно невеликі дахи будинків, селища Сінува (2 340 м), де ми і зупинимося на нічліг.
Нам потрібно буде не легкий ривок, щоб дістатися до Сінуве. Спершу, ми спустимося в самий низ ущелини (висота 1 900 метрів), а потім знову набираємо висоту. Важливим є те, що на нашому шляху, в селищі Сінува, у нас буде останній шанс «пригорнутися до цивілізації» і скористатися гарячим душем. Вже завтра ми з вами будемо високо в горах, де буде досить холодно, так що не пропустіть цю можливість і обов'язково викупайтеся в теплій воді.
ДЕНЬ 8
Бамба, Хімалайя, печера Хінк, Деоралі.
Безпосередньо за селищем Сінува наша стежка плавно завертає на північ. І ось ми з вами входимо в найглибшу ущелину тутешніх країв, що розділяє Маччапучаре і Аннапурну. Ми проходимо густі джунглі, які знаходяться високо в горах, і виходимо повз села Бамба (висота становить 2 310 м.)
Продовжуємо сходження вгору, по ущелині і спостерігаємо неповторну картину: швидкоплинна гірська річка Моді Кхола мчить кудись у далечінь. Неможливо вгадати, де ж ця річка бере свій початок, тече, здається, з хмар!
Рухаючись вгору по стежці, ми натрапимо на печеру Хункі. Вона являє собою невеликих розмірів скельний навіс. Місцева легенда свідчить, що в цій печері мешкав святий мандрівник. У зимовий або весняний періоди по схилах цієї ущелини часто «проходять» лавини. Печера - це найоптимальніший і комфортний варіант проживання в цій місцевості. Ближче до вечора ми дійдемо до нашої кінцевої точки на сьогоднішній день, і будемо відпочивати в лодже Деоралі - 3 200 метрів.
Сьогодні 8-й день нашої подорожі і це по факту наша перша ночівля на висоті понад 3 000 метрів, тому будьте дуже уважні, прислухайтеся до себе - якщо вам раптом стане погано - відразу ж повідомте про це інструктора.
ДЕНЬ 9
Базовий табір Мачапучаре (3720 м), Базовий табір Аннапурни (4130 м).
Сьогодні ми постараємося максимально ефективно попрацювати над тим, щоб ви адаптувалися до висоти. Сьогоднішнє сходження і набір висоти ми розтягнемо.
Щоб у нас все вийшло, нам необхідно встати раніше, перед сходом сонця. Температура на вулиці приблизно дорівнює нулю, але рюкзаки з речами будуть давати організму навантаження при ходьбі, при цьому гарненько розігріваючи його.
Дійшовши до базового табору Мачапучаре, на висоту 3 720 метрів, ми робимо зупинку на сніданок, якого у нас ще не було. Поки відповідальні за кухні, на цей день, готують їжу, ми насолоджуємося неймовірними видами. Трошки спустившись вниз, можна побачити красиву панораму каньйону.
Поснідавши, і трохи відпочивши, вирушаємо до наступної точки нашого маршруту. Шлях тримаємо до амфітеатру чарівних «сестер» Аннапурна. І ось ми з вами, перебуваємо не просто поруч з горами, а прямо всередині! Білосніжні вершини сяють під сонячними променями і помітні всюди навколо нас, а ми знаходимося в самому центрі - в Святилищі Аннапурни.
Далі рухаємося по маршруту. Проходить ще 2 години, і ми вже підходимо до базового табору Аннапурни, що інакше називається - ABC, де залишаємо свої речі в лодже і здійснюємо радіальне сходження до запаморочливого льодовику. Трохи пізніше ми спускаємося до лодже, тому що ближче до ночі наступають арктичні холоди. Увечері можна спостерігати шалене «плямисте» зоряне небо, уявляючи, що ми, лише невелика «крупинка» на цьому багатокілометровому «піщаному пляжі».
Дуже важливо стежити за станом свого здоров'я і при найменшому відхиленні - повідомляти інструктора. У сьогоднішню ніч багато туристів можуть відчути слабкість, задишку, прискорений пульс, головний біль, нудоту, безсоння і інші чинники гірської хвороби. Краще перестрахуватися і взяти засіб - «Диакарб».
ДЕНЬ 10
Світанок під Аннапурною, спуск в Бамбі (2335 м).
Як тільки сонечко зійде, всі бажаючі, разом з інструктором зможуть зійти трохи вище на 100 або 200 метрів, щоб зробити класні фото з нової висоти. Після цього спускаємося в лодж, смачно і щільно снідаємо, збираємо свої речі, і висуваємося назад.
Коли ми йдемо вгору, то природним чином намагаємося трошки розтягнути набір висоти, для поліпшення акліматизації групи, тепер, коли ми стрімко втрачаємо висоту, потрібно намагатися йти швидше, щоб у нас ще залишилося небагато часу для розслабляючої прогулянки після походу. План на сьогоднішній день такий: спускаємося вниз, до тропічної зони і зупиняємося на нічліг біля села Бамбі, на висоті 2 335 м, що знаходиться за Деоралі і Хімалайя.
ДЕНЬ 11
Чомронг, гарячі джерела Джину Данді.
Сьогодні ми знову діємо за тим же планом - встаємо рано вранці, їмо і продовжуємо спускатися. Але стежка, як і раніше, має хвилеподібну форму, ми то спускаємося, то набираємо висоту. Спускаючись по кам'яних сходах, що знаходиться безпосередньо за Чомронгом, наші коліна будуть «просити» відпочинок. Але ми постараємося щосили, щоб у нас був час насолодитися прогулянками в місті, згадуючи всі приємні моменти, з яких і складається ця історія.
Ви відчуєте змішані почуття, коли побачите туристів, які тільки піднімаються вгору. З задишкою і втомлені вони тільки йдуть до своєї мети, в той час як ви гордою ходою повертаєтеся назад, побачивши те, за чим летіли сюди крізь тисячі кілометрів.
Наша наступна «зупинка» - селище Джину Данді, де ми зможемо пообідати і повечеряти. Селище Джину Данді популярний завдяки своїм гарячим джерелам, так що ми, не втрачаючи ні хвилини, хапаємо свої плавки, купальники та рушники і спускаємося вниз, прямо до річки, шлях займе близько 20 хвилин. Це місце обладнане для максимального комфорту і розслаблення після важких сходжень, тут є і комфортні басейни, наповнені гарячою водою. Заслужений релакс! Ну а якщо вам захочеться екстриму, є можливість зануритися в швидкоплинну гірську річку, але робити це потрібно дуже обережно, так як тут досить сильна течія.
ДЕНЬ 12
Переїзд Наяпул - Покхара - Катманду.
Вже не в перший раз ми прокидаємося ще до сходу сонця. Сьогодні ввечері ми повинні опинитися в Катманду, тому до 11 години нам потрібно дійти до траси в Наяпуле. Пересуваючись то по лівому, то по правому березі річки Моді Кхола, ми обійдемо стороною невелику кількість сіл, що належать племені гурунгів. Ці села мало схожі на звичні нам села. Це невеличкий «шматочок» старого Непалу, коли туризму тут ще не було.
Далі ми знаходимо по шляху ґрунтову дорогу, замовляємо джипи, які відвезуть нас прямо в Наяпул. Ми знову реєструємось на перевірочному пункті національного парку, тільки вже про закінчення нашого походу.
З Наяпула ми будемо їхати в Покхара, на автобусі. Дорога займе у нас 2 години. Уже в Покхара гарненько підкріпимося на обід і знову висуваємося в шлях. Наступна наша точка - Катманду. Дорога туди не стільки довга, скільки звивиста і складна, тому наш автобус, об'їжджаючи всі гірські серпантини, звивисті і вузькі ділянки дороги, доїжджає до столиці приблизно за 7-8 годин.
У Катманду ми приїжджаємо майже вночі, тому відразу ж йдемо в уже знайомий нам готель і заселяється. В цей час велика частина ресторанів і магазинів вже закрита, тому після такої кумедною дороги кращим рішенням буде лягати спати.
ДЕНЬ 13
Скарби долини Катманду - Пашупатинатх, Боднатх, Мавпячий храм, Патан.
Прокинувшись в Катманду не настільки рано, ми вирушаємо в місто, на заздалегідь замовленому бусику, на довгоочікувану культурну програму. Перше місце, в яке ми рекомендуємо побувати - храм Пашупатинатх. Цей храмовий комплекс знаходиться на березі священної річки Багматі, куди йдуть індуїсти, щоб зробити ритуальну кремацію своїх рідних-покійних. У тому випадку, якщо вам неприємні такі видовища, є ще одна поїздка - до буддійської ступи Боднатх, яку полюбили велику кількість кінорежисерів і фотографів за її масивні розміри. Навколо цієї ступи розташовано безліч невеликих буддійських монастирів.
Наступна зупинка - Мавпячий храм «Сваямбунатх». Розміщений цей храм на найвищому пагорбі, звідки відкривається неймовірний вид на долину Катманду. Відразу хочемо попередити: якими б милими були мавпочки, будьте з ними обережні! Вони вимагатимуть від вас смакоти. Дотримуйтесь двом важливим правилам - Не показувати, а краще сховайте свою їжу (вони її намагаються забрати), і не намагайтеся до них доторкнутися (вони можуть вкусити).
В кінці дня хотілося б відвідати ще одне місце, передмістя Катманду - Патан. Історичний центр Патана має повноправний статус музею, завдяки ексклюзивній архітектурної особливості древнього племені неварів. Цікаво те, що цей музей знаходиться під відкритим небом, а подорож по ньому нагадує якусь комп'ютерну гру. Вам необхідно ходити по вуличках середньовіччя.
ДЕНЬ 14
Королівська площа Катманду, шопінг, виліт на Батьківщину.
Сьогодні останній день нашої подорожі до базового табору Аннапурни. Ми нарешті можемо дозволити собі гарненько виспатися, поснідати, зібрати речі (звільнити кімнату) і залишити рюкзаки з усім «майном» в камерах зберігання. Тепер ми без нічого в неспішному темпі зможемо прогулятися старовинними вуличками Катманду. Пройтися в сторону неперевершеною Королівській площі - DurbarSquare, де серед інших пам'яток ми виявимо будинок, де живе справжня богиня Кумарі - це непальська дівчинка, яка, згідно з легендою, є тілесним втіленням богині Таледжу.
Так само, не забудемо про сувеніри додому. Товари тут самі незвичайні, наприклад - речі, зроблені з вовни яка, хустки кашемірові, ножі «кукрі», співаючі чаші, що приносять удачу, виліковують рани і заряджають енергією, або красиві магнітики з різними фотографіями, в основному це панорамний вид Аннапурни. Чому ми купуємо сувеніри саме тут? Відповідь досить проста - тому що тут можна відмінно поторгуватися.
Увечері ми забираємо свої речі з камер зберігання, вечеряємо, сідаємо в автобус і їдемо до аеропорту. Чомусь не хочеться розлучатися з цим чарівним місцем. За 2 тижні у нас з ним багато пов'язано - ціла історія, яку ми будемо з гордістю розповідати всім своїм рідним і знайомим. До скорої зустрічі Непал!
ДЕНЬ 15
Дорога додому.
Ось і підійшло наше пригода до кінця. Ми дуже сподіваємося, що ви отримали чудові враження і позитивні емоції від походу, адже це найцінніше, що ми можемо привезти додому. Захоплюючі розповіді та історії, неймовірні пейзажі, яскраві враження, незабутній відпочинок, а також класна і дружня команда, завдяки якій у нас все вийшло - про все це ми запам'ятаємо на все життя. Сьогодні ми заночували в аеропорту Шарджа міста Дубаї, і ось ми вже сидимо в літаку. Навколо все здається таким звичайним і тільки невелика група людей світиться від щастя, задоволення і отриманих емоцій, адже вони тільки що були в Гімалаях і підкорили собі нові вершини.
--------------------------------------
Менеджер туру: Андрій Романчук
Реєстрація на мандрівку: http://atu.in.ua/for-tourists/events/295-trekinh-tur-v-nepal-bazovyi-tabir-annapurny/registration
--------------------------------------
Під управлінням iCagenda