Календар турів (2)

Немає заходів в календарі

Мандрівки від клубів України

Previous MonthNext Month
Вересень 2019
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Маршрут «В полоні Кавказу» / Сванетія / ГРУЗІЯ (80 км, середня складність), (10 днів/9 ночей) (2)

 Реєстрація закінчена
 
0
Категорія:
Похід, або сходження
Дати
10.09.2019 р. 08:00 - 19.09.2019 р. 20:00
Місце проведення
Сванетія, Грузія, Кавказькі гори - Батумі, місто зустрічі групи
Число місць
9
Місць лишилось
9
Телефон:
+38 066 381 94 85, +38 067 174 90 58
E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Маршрут «В полоні Кавказу» / Сванетія / ГРУЗІЯ (80 км, середня складність), (10 днів/9 ночей)

Грузія ― це країна з тисячолітньою історією, самобутньою культурою та паморочливими краєвидами Кавказу. Екзотичні алфавіт та мова, зворушлива східна гостинність, всесвітньовідома  грузинська кухня запам’ятаються вам надовго. Синергія  гірського клімату та морської свіжості ― відмінний рецепт для відпочинку та чудових вражень. 

Наш похід пройде на батьківщині гордих воїнів Сванетії. Цей край відомий архітектурою родових оборонних башт та своєрідних церков, його столиця Местія є брамою до Великого Кавказу. Кожен житель цього краю має свій рецепт сванської солі, тут готують найсмачніші в Грузії кубдарі, тут досі розмовляють сванською мовою. А ще сині льодовики, гострозубі 5000 м піки, бурхливі гірські ріки та колоритні мешканці ― в перші дні походу від Кавказу йде обертом голова.

Для проходження маршруту потрібен досвід гірських туристських походів або базова фізична підготовка. Рівень складності ― середній. Кавказ – одна з найстаріших гірських систем планети, у віддалених ущелинах інколи чутно гуркіт каменепадів та лавин. Погода може змінюватись буквально на очах від привітної до штормової. Однак альпінізму та скелелазіння на нашому маршруті не буде, нас чекає цікавий і безпечний трекінговий (пішохідний) маршрут. 

-------------------------------------

Дата проведення: 10-19 вересня 2019 року;

Нитка маршруту: аеропорт ― Местіа ― о. Корульді ― Местія ― Чвабіані ― Адиши ― Іпралі ― Ушґулі ― Чвелпі ― аеропорт;

Вартість: 200$ дол. США. (80 км, середній рівень складності, 10 днів/9 ночей (один день резервний).

--------------------------------

Менеджер мандрівки: Андрій Романчук

Реєстрація за посиланням: http://atu.in.ua/for-tourists/events/699-marshrut-v-poloni-kavkazu-svanetiya-gruziya-80-km-serednya-skladnist-10-dniv-9-nochej-2/registration 

-------------------------------- 

Дати походів в 2019 році:

- 19-28 серпня 2019 р. 

- 10-19 вересня 2019 р.

Увага! Дати приблизні, на даний момент доступні не всі пропозиції зручних авіакомпаній, тому числа можуть бути зсунуті від зазначених на ± кілька днів.

-------------------------------

Порядок оплати: Щоб забронювати місце в групі, треба внести попередню оплату ― 50$. У разі відмови від участі передоплата не повертається, але може бути використана для оплати іншого походу Вище Неба для себе чи вашого друга протягом року. Решта вартості туру (150$) сплачується вашому провідникові перед початком походу. У разі передчасного сходу з маршруту гроші не повертаються.

У вартість включено:

Послуги провідника, похідне харчування на маршруті, навігаційний набір, кухонне обладнання (пальник, пальне, казани), групова аптечка (у провідника).

У вартість не включено:

Переліт до Грузії ― від 150 до 250$ (туди-назад); переїзди по країні, проживання в хостелах чи гостевих будинках, медичне страхування (не вимагається для перетину кордону), харчування в ресторанах чи кафе, відвідування платних пам'яток (музеїв) тощо.

На всі ці додаткові витрати зазвичай вистачає 100 доларів на людину. Разом всі витрати (похід, авіаквитки, трансфери, додаткові витрати) складуть 450-500 доларів на людину.

--------------------------------

Детальний опис маршруту:

ДЕНЬ НУЛЬОВИЙ. Приліт, переїзд в Местію

В Грузію добираємось літаком. Це швидко і порівняно недорого. Найкраща на даний момент пропозиція ― через Батумі, звідки замовленим транспортом переїжджаємо в Сванетію. До Местії їхати біля 5 годин крутими серпантинами, по приїзду ночуємо в гостевому будинку. Дорогою оглядаємо ґрандіозну плотину Інґурської ГЕС. Якщо будуть сили, решту дня можна погуляти по місту, відвідати музей Херґіані та оглянути своєрідні грузинські церкви.

ДЕНЬ ПЕРШИЙ. Радіальний вихід до о. Корульді (8 км туди і назад, перепад висоти 1 км)

Висипаємось і йдемо на цілий день без рюкзаків прогулятися до озер Корульді. Перехід допоможе швидше акліматизуватись та розім’яти м’язи перед походом.

ДЕНЬ ДРУГИЙ. Трансфер в Адиши (32 км). Вихід на маршрут

Зранку переїжджаємо замовленим транспортом в сусіднє село Адиши. Село розташоване на схилі сніжного гіганта г. Тетнульді 4858 м («Біла Гора»). Просто з села прозоре гірське повітря дозволяє бачити легендарну дворогу Ушбу. 

Існує легенда, що Ушба та Тетнульд закохані одне в одного, через що вони часто ховаються в тумані, щоб залишитись наодинці. Це дійсно так. Ці вершини часто огортає пелена, навіть якщо довкола чудова видимість.

По приїзду рухаємось ще 6 км і падаємо на нічліг в долині бурхливої річки Адишичала. Наступного дня ранній підйом.

ДЕНЬ ТРЕТІЙ. Переправа, пер. Чхутнієрі, 13 км, 500 м набору і 700 м вниз.

Сьогодні довгий і тяжкий день. Якомога раніше встаємо, щоб по мінімальній воді перейти лідовикову річку. Долаємо мальовничий, але затяжний підйом до перевалу Чхутнієрі (2722 м). На схилі буяють дебелі рододендрони (в Карпатах ми їх знаємо у вигляді дрібних кущиків під назвою «червона рута»), також зустрічається поживна чорниця. Протягом усього підйому нашим очам повстає масивний лідопад, що дихає арктичним повітрям на схилі Тетнульда. Ці сотні тисяч тон віками сповзають вниз по долині. На перевалі обідаємо, після чого помалу сходимо в сусідню долину р. Халдечала. Пройдемо повз покинуте село Халде, де можна випити холодного пива або ліквідувати смачний наполеон. Трошки нижче, в с. Іпралі стаємо табором.

ДЕНЬ ЧЕТВЕРТИЙ. Переїзд в с. Ушґулі (10 км)

Щоб поберегти свої ноги та естетичні відчуття, переїжджаємо по болотистій дорозі до наступного села. Це найбільше і найвище (2000 м) поселення в Верхній Сванетії ― Ушґулі. Воно складається з чотирьох общин. Тут багато цікавих для туристів об’єктів (родові башти, музей, Ламарійська церква Богородиці ХІ ст.). Завдяки Ушґулі Верхня Сванетія внесена до спадщини UNESCO. Іноді взимку дороги засипає снігом, і община на півроку відрізана від цивілізації. Вивчаємо місцевий колорит, відвідуємо згадану церкву Діви Марії, гуляємо та набираємось сил для завтрашнього підйому на Сванетський хребет.

ДЕНЬ П’ЯТИЙ. Штурм Сванетського хребта, ночівля біля озера (10 км, набір 1000 м)

Цей хребет є крайнім в даному поході, але й найвищим. Висота над рівнем моря сягатиме 3 км. Тут може дмухати сильний вітерець і лежати свіжий сніг. Однак частіше тут під ногами смарагдові альпійські трави, а всюдисущі сванські собаки будуть охороняти нас від непогоди. Біля одного з озер розіб’ємо табір.

ДЕНЬ ШОСТИЙ. Спуск в с. Чвелпі (10 км, 1800 м втрата висоти), ночівля в селі.

Спускаємось в с. Чвелпі. Це вже Нижня Сванетія. Тут теж живуть свани, такі ж горді та гостинні як у Верхній. Затяжний, але миловидний спуск по серпантиновій ґрунтовці з втратою висоти під 2 км. Спуск некрутий, але вимотає всіх. Ночуємо в кемпінгу з душем і можливістю замовити національну вечерю з місцевим вином.

ДЕНЬ СЬОМИЙ. Переїзд в Лантехі, Кутаїсі, Батумі.

Переїжджаємо до Лантехі, тут вже цивілізація. Звідки ходять автобуси в Кутаїсі і далі куди кому треба. А після гір всім переважно хочеться до моря і тепла. Тут обов’язкова програма завершується, якщо учасники обмежені часом, то на даному етапі можна через Батумі вилетіти додому або поїхати нічним потягом досліджувати Тбілісі.

ДЕНЬ ВОСЬМИЙ. Резервний

В Батумі чудові пляжі, цей день можна і потрібно провести на морі. При бажанні тут можна залишитись ще на кілька днів. В Батумі є чим зайнятись: гуляти нічним пляжем під дискотечні ритми, відвідати мальовничий ботанічний сад, покататися на фунікулері над зоряним містом та вщерть надегустуватись місцевою аджарською кухнею.

ДЕНЬ ДЕВ'ЯТИЙ. Виліт додому

З Батумі вилітаємо на Київ. Як варіант, можете переїхати в старовинне грузинське місто Тбілісі і провести там кілька днів, вивчаючи гостинність місцевих жителів за келихом червоного сухого. В Україну можна вилітати звідти.

------------------------------

Важливо:

Ночуємо основну частину маршруту в наметах, які учасники несуть з собою. При бажанні учасники за свій кошт поселяються в guest-house.

Про харчі та кухонний інвентар в гірській частині походу подбає ваш провідник. Перед початком походу ви отримаєте пайку спільних продуктів, в середньому це 4 кг. В селах будемо купляти свіжі продукти.

Нитка маршруту може змінюватись залежно від погоди, самопочуття та бажань учасників (остаточне рішення приймає провідник). Кавказькі гори ― це зона підвищеної небезпеки, учасники повинні мати досвід гірських походів і не мати медичних протипоказань. Маршрут проходить на висоті до 3000 м, симптоми гірської хвороби відчують всі.

Для поїздки в Грузію потрібен закордонний паспорт (звичайний або біометричний), дійсний щонайменше 3 місяці на момент в’їзду. Також в'їзд в Грузію українцям дозволений на підставі ID-картки. Зверніть увагу, що наявність у вашому закордонному паспорті будь-яких відміток про відвідування окупованих територій Південної Осетії і Абхазії в обхід Грузії буде підставою для відмови у в’їзді чи навіть затримання.

--------------------------------

Календар походів клубу на 2019 рік: http://atu.in.ua/news/news/kalendar-pokhodiv-2019-vid-turklubu-vyshche-neba-i-hida-andriia-detsa 

--------------------------------  

На мапі місце старту маршруту -  аеропорт міста Батумі:  

 
 

Всі дати

Захід: від 10.09.2019 р. 08:00 до 19.09.2019 р. 20:00
 

Під управлінням iCagenda