Календар турів (2)

Немає заходів в календарі

Мандрівки від клубів України

Previous MonthNext Month
Квітень 2022
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

"Лікійська стежка СХІДНА гірська", Туреччина. (3)

 Реєстрація закінчена
 
1
Категорія:
Похід, або сходження
Дати
30.09.2019 р. 07:00 - 09.10.2019 р. 18:00
Місце проведення
Лікійська стежка, Туреччина - Анталія(аеропорт)
Число місць
20
Місць лишилось
19
Телефон:
+38 066 381 94 85, +38 067 174 90 58
E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

"Лікійська стежка СХІДНА гірська", Туреччина. 

Лікійська стежка ― це класика турецького пішохідного туризму, чудове поєднання морського клімату та духмяного гірського повітря. Наш маршрут проходить її східною частиною, включаючи сходження на кульмінаційну вершину Олімп 2365м. (Тахтали). Найближче порівняння ― це Крим. В Туреччині ми побачимо набагато більше: дивовижні ліванські кедри, квіткові лісові килими, цілющі сосни та неймовірної прозорості Середземне Море.

Для проходження маршруту потрібен базовий досвід походів по Карпатах чи Криму. Рівень складності ― середній. Альпінізму чи скелелазання на маршруті нема, але до перепаду висот по крутому рельєфу тут потрібно бути готовим.

Якщо гірський маршрут для вас заскладний, то для початку можна спробувати простішу Західну стежку: http://atu.in.ua/for-tourists/events/101-pokhid-zakhidnoiu-likiiskoiu-stezhkoiu

-----------------------------------

Дата проведення: 30 вересня -  9 жовтня 2019 року;

Маршрут: c. Хисарчандир – г. Саричинар ― каньйон Гармонії ― г. Тахтали ― пляж Чирали. Загальна відстань ― 80 км, перепад висоти: від рівня моря (0 м) ― до 1811 м ― рівень моря (0 м) ― до 2365 м (гора Тахтали) ― рівень моря (0 м)

Вартість - 230 USD

Тривалість: 9 днів / 8 ночей

Дати походів:

- 09 травня 2019 р. ― 20 травня 2019 р.

- 30 вересня 2019 р. ― 09 жовтня 2019 р.

--------------------------------

Менеджер мандрівки: Андрій Романчук

Реєстрація за посиланням: http://atu.in.ua/for-tourists/events/693-likiiska-stezhka-turechchyna-3/registration 

--------------------------------

Детальний опис маршруту:

День 0. Прибуття та збір в Анталії

Ми добираємось в Анталію літаком. Найдешевші квитки у лоукост-компанії Pegasus (зі Львова, Запоріжжя, Харкова ч/з Стамбул або з Києва ч/з Анкару). Ціна зворотного квитка з опцією багажу 20 кг (для туристичного рюкзака) залежно від часу придбання 160-250$. Також варто глянути пропозиції Turkish Airlines чи МАУ, проте зазвичай вони дорожчі. З Одеси літає Atlas Global. Якщо вам потрібна наша допомога ― допоможемо придбати квитки та надамо вичерпну консультацію з приводу переліту.

При бажанні ми зустрінемо вас в аеропорту і відведемо до готелю в центрі міста. Ми склали графік так, щоб, незалежно від часу приліту, ви мали день часу погуляти містом ― Анталія цього варта.

Перед початком походу кожен учасник отримає долю провізії (4 кг мужчини і 2-3 кг жінки). В середньому вага вашого рюкзака складе від 15 до 20 кг.

День 1. Переїзд до пункту старту (с. Хисарчандир), початок маршруту, перехід в табір під г. Саричинар (9,5 км, 550 м висоти)

З Анталії орендованим транспортом добираємось в с. Хисарчандир. Це слово в перекладі буквально означає «фортеця-дзвін» або «форпост». Назва пішла завдяки старовинним міським стінам, що розташовані на крутій скелі. З села-фортеці стартує східна частина Лікійської стежки, давнього торгового шляху античної цивілізації. Гірським серпантином, без особливого поспіху набираємо висоту. Звикаємо до рюкзаків, лагідно акліматизуємось, організм готується до висоти і пригод. На підході до г. Саричинар розбиваємо наш перший табір.

День 2. Радіальний вихід на г. Саричинар, перехід до платанового табору (15 км, 600 м висоти)

Зранку ховаємо рюкзачки і по-легкому біжимо на гору Саричинар (з тур. Жовтий Платан), за крутими селфі (1811 м, 3 км). Після радіальної прогулянки траверсуємо скельний масив чудернацькою стежиною і починаємо спуск в бік каньйону Гармонії. Ще кілька годин звивистого шляху і ми дійдемо до заслуженої стоянки, що оточена чудними, як підказує назва вершини, платанами.

День 3. Спуск в ущелину р. Ґьойнюк, радіальна прогулянка, перехід в «Долину Сов» (10 км, 600 м висоти).

Ще 4 кілометри спускаємось в долину ріки, яка мільйони років виточувала ґрандіозне ложе каньйону Гармонії. Залишимо рюкзаки і пройдемося пару кілометрів до його неприступної частини. Тут можна орендувати плавкостюм чи без нього доплисти до місцевої цікавинки ― Висячого каменя. Каньйон фантасмагоричний, вартий уваги. Опісля забираємо рюкзаки і починаємо підйом, щоб обійти урвисту частину ущелини. Дорогою зустрінемо лаврові дерева, чудні вогники цикламени в траві, екзотичні оголені стовбури суничників. Під кінець дня дійдемо до туристичної стоянки з химерними рослинами, біля кринички чистої води, де мешкають краби. Якщо пощастить, то вночі почуємо «людські» голоси сов.

День 4. Верхній каньйон, гранатові плантації, високогірне селище Ґедельме (17 км, 450 м вниз, 700 м набору висоти )

Ночівля в сосновому лісі подарувала нам необхідний відпочинок, ми готові до сніданку та нових вражень. Сьогодні спускаємося назад до каньйону, непрохідну частину якого ми обійшли верхом, і далі мандруємо руслом ріки. Оглядаємо гігантські брили по всьому маршруту ― рух неважкий, підйом пологий. Проходимо руїни старого млина, забрідаємо до лісу знову і ще через деякий час підходимо до першої плантації на маршруті. Особливість лікійської стежки в тому, що вона проходить транзитом через місцеві чайхани та готельчики. Скористаємось перелазом через паркан і через кілька хвилин відпочиваємо на гранатовій плантації, де пообідаємо. Стежка-дорога невдовзі вийде з плантацій та приведе нас на перевал, після чого вже піде на пониження в напрямку с. Ґедельме. На спуску спостерігаємо величну гору Тахтали зі станцією підйомника на вершині. До села ще кілька кілометрів. Тут є продуктові крамниці, вода та місце для ночівлі. Поруч росте тисячолітній платан (якщо його обійняти, то дерево забере втому) та руїни стародавнього генуезького замку (селфі на пам’ять).

День 5. с. Куздере, початок підйому на космічну яйлу Чуккур, півднівка (15 км, 800 м висоти)

Продовжуємо рух і потрошки набираємо висоту. Виходимо з Ґедельме і досить швидко прийдемо до мечеті у с. Куздере (якщо пощастить з часом — то почуємо спів муедзина). Дорогою зустрінемо завиті деревами ківі присадиби. Тут перекушуємо і набираємось міці, адже попереду нелегкий підйом і висадка на іншу планету. Через якусь годину долаємо цей «тягун» і завмираємо перед полониною Çukur (тур. яма) з неземними краєвидами. Смарагдова травичка обіцяє затишну ночівлю, несамовиті покручі довкола гарантують тривалу фотосесію, а обіцяна провідником півднівка спокушає незабутнім вечором коло вогню.

День 6. Штурм Тахтали, спуск в с. Бейджик (20 км, 800 м набору, 1500 м спуску)

Встаємо і виходимо вдосвіта, пройти потрібно багато і засвітла дійти до стоянки. Непоганою ґрунтовкою долаємо серпантин до підніжжя Олімпу. Вкладаємо рюкзаки відпочивати, а самі рушаємо на штурм вершини. Йти місячним рельєфом 2 години, але коли доберемося до вершини, сонце набереться сил прогнати нічну холоднечу. Тут можна попити пива чи кави, помилуватися фантастичною панорамою узбережжя (якщо погода дозволить), зайнятись медитацією на фоні чудового моря Акдениз. Цією ж дорогою швидко збігаємо до наших речей, не перестаючи дивуватись аеродромам вершин ліванських кедрів. Попереду затяжний спуск вздовж алеї тисячолітніх кедрів 1,5-2 м діаметром з незмінним білим монолітом Тахтали над нами. Дуже скоро спускаємось в с. Бейджик, де нас чекає довгожданий нічліг в кемпінгу. На вечерю тут можна спробувати печену форель.

День 7. Переїзд в с. Чирали.

Найцікавіша гірська частина позаду. Бережемо свої ноги і долаємо решту маршруту вздовж нескінченного приватного сектора з цитрусами, гранатами та кактусами замовленим транспортом просто до моря.

День 8. Химера на байках. Акдениз!

В Чирали розкладаємо намети у кемпінгу з душем та електрикою. На цілий день наше тіло заповідане морю Акдениз (тур. Середземне). Ввечері беремо напрокат велосипеди і з вітерцем мандруємо до вогнів Химери. Вночі її сяйво ще більше заворожує, а нічна прохолода просто магнітом тягне погрітись коло блукаючих вогників. Заодно можна посмажити придбаний у крамниці марш-меллоу. 

На морі наш маршрут закінчується. При бажанні ви можете зависнути довше чи продовжити самостійно мандрувати узбережжям далі. На пляжі катма кафешок для дегустації місцевої кухні, його трикілометрова довжина ― прекрасне місце для релаксації та прогулянок.

--------------------------------------

Важливо:

В маршруті можливі зміни з ініціативи провідника в залежності від погодніх умов чи інших несприятливих чинників. 

Передоплата: 50$. В разі вашої відмови від мандрівки дану суму можна використати на будь-який інший похід протягом року (особисто чи кимось з ваших друзів).

У вартість включено:

- триразове похідне харчування на треку (сніданок та вечерю готуємо на газовому пальнику чи вогні самостійно, обід - бутербродний перекус);

- навігаційний набір;

- кухонне спорядження;

- робота провідника;

- групова аптечка.

У вартість не включено:

- переліт в Туреччину (150-250 доларів, пізніше ― дорожче), 

- медичне страхування (на кордоні не вимагається), 

- відвідування платних пам'яток (5-10 доларів, мінімально – вхід до вогнів Химери), 

- харчування в кафе/ресторанах Анталії та Чирали, 

- проживання в кемпінгу в Чирали і в готелі в Анталії, проїзд в межах Анталії, до початку маршруту в с. Хисарчандир, з с. Бейджик до Чирали та з с. Чирали до Анталії. 

Зазвичай на додаткові витрати йде 100 доларів на людину.

Порядок оплати:

Обов’язкова попередня оплата 50 доларів. У разі відмови від участі, попередня оплата не повертається, але може бути зарезервована на майбутнє (для оплати інших турів собі чи товаришу) і може бути використана протягом року. Решта вартості туру повинна бути оплачена провіднику на початку маршруту. У випадку, якщо учасник сходить з маршруту, кошти не резервуються і не повертаються.

Умови туру:

Для походу по Туреччині потрібен закордонний паспорт або ID-картка. Віза для громадян України не потрібна. Всі ночівлі плануються в наметах (забезпечуються учасниками), окрім ночі (-ей) в Анталії. Продукти для походу забезпечує ваш провідник. Свіжі продукти будуть докуплятися на місці. Провідник вправі міняти маршрут внаслідок складних погодних умов погоди, здоров’я учасників та інших факторів.

Прокат в даному поході не надається.

Мінімальна кількість учасників в групі ― 4 особи.

--------------------------------

Календар походів клубу на 2019 рік: http://atu.in.ua/news/news/kalendar-pokhodiv-2019-vid-turklubu-vyshche-neba-i-hida-andriia-detsa 

--------------------------------  

На мапі місце старту маршруту - аеропорт міста Анталія:

 
 

Всі дати

Захід: від 30.09.2019 р. 07:00 до 09.10.2019 р. 18:00
 

Під управлінням iCagenda